WINDOWS 8 - 8.1 BAKIMI DEVRE DIŞI BIRAKMA VE ETKİNLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

WINDOWS 8 - 8.1 BAKIMI DEVRE DIŞI BIRAKMA NASIL YAPILIR? TEKRAR BAKIMI ETKİNLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

yusufbozar yusufbozar (348)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

                                             WINDOWS 8 , 8.1 BAKIMI DEVRE DIŞI BIRAKMAK

    Çalıştırı (W+R) açıyoruz ve taskschd.msc yazıp Enter diyoruz. Sol bölümde Görev Zamanlayıcı Kitaplığı--Microsoft--Windows--TaskScheduler yolunu izliyoruz.Regular Maintenance sağ tıklayıp Devre Dışı Bırak diyoruz.

    Ayrıca Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\İşlem Merkezi\Bakım\Bakım Ayarlarını Değiştir yolunu izliyoruz. "Zamanlanan bakımın zamanlanan saatte bilgisayarımı uyandırmasına izin ver"  kısmının işaretini kaldırıyoruz ve TAMAM diyoruz.

                                                      WINDOWS 8 , 8.1 BAKIMI ETKİNLEŞTİRMEK

    Yukarıda yaptığımız işlemleri geri alıyoruz. Yani çalıştırı (W+R) açıyoruz ve taskschd.msc yazıp Enterdiyoruz. Sol bölümde Görev Zamanlayıcı Kitaplığı--Microsoft--Windows--TaskScheduler yolunu izliyoruz.Regular Maintenance sağ tıklayıp Etkinleştir diyoruz.

    Ayrıca Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\İşlem Merkezi\Bakım\Bakım Ayarlarını Değiştir yolunu izliyoruz. "Zamanlanan bakımın zamanlanan saatte bilgisayarımı uyandırmasına izin ver"  kısmının işaretliyoruz ve TAMAM diyoruz.

     Hepsi bu kadar......

    yusufbozar yusufbozar (348)