windows 8 akıllı kart sorunu

 Sorunum akıllı kart sorunu. Bunu hiçbir yerde bulamadım nedir ne değildir. Örneğin yanında güvenlik simgesi bulunan herhangi bir ayar değişikliği sırasında bilgisayar benden onay istiyo evet'e tıkladığımda üstte devam etmek için yönetici parolasını girin ve evet'e tıklayın diyor altta da akıllı kartı yerleştirin diyor. Ama maalesef hiçbir yerde parola girilecek yer yok

Sorunun ana kaynağını buldum işlem yapamamamın sebebi Yönetici olarak bilgisayarımı açamamamda. Bu yüzden Kullanıcı hesap denetimini geçemiyorum.
Denetim masasından hesap türüme baktığımda Konuk hesabı olarak gösteriyor.
Ben bu bilgisayarı nasıl halledeceğim, anlayamadım. Windows 8'e çok lanet okudum bi yardım edin.
Program dahi yükleyemiyorum bilgisayara yönetici olmadığım için. Nasıl çözerim bu sorunu?

irfan irfan (3)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhabalar, öncelikle UAC (kullanıcı hesabı denetimi) yi kapatmamız gerekiyor; Denetim masası kullanıcı hesapları ve aile koruması > kullanıcı hesapları > kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir kısmından çubuğu en aşağıya çekelim ve kapatalım.

    çalıştırı açıp regedit yazalım,
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System] "EnableLUA"=1 olan değeri 0 olarak değiştirelim ve yeniden başlatalım.

    İzin vermek istediğiniz klasörlerde Trustedİnstaller sahipliğini varolan kullanıcıya devredelim ve o kullanıcıya tam denetim izni verelim.

    ==Güvenlik bakımından windows, system32 gibi dosyaların yetkileri Trustedİnstaller'da kalırsa daha sağlıklı olur.

    yeal13 yeal13 (1)
    10 yıl önce cevaplandı

      aynen dediğinizi yaptım ama kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir kısmında yine akllı kart  sorunu çıkıyorr

      irfan irfan (3)