Windows 8 Dark Souls 2 mavi ekran sorunu

Acer windows 8 bilgisayarıma dark souls 2 ve alan wake oyunu yükledim 0x000007b hatası alıyorum bana .net framework un yeni sürümünü yüklememi önerdiler sizden isteğim bu hatanın çözümü varsa çözümü ya da .net framework un win 8 için en ideal sürümü.

volvox57 volvox57 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    merhaba .net frameworkun bir çok sürümü var ama en son sürüü aşağıdaki linkteki gibidir bir indirip kurunuz sorununuz düzelecektir bazı oyunlarda c++ ,.net framework ve directx gibi eklentilerin kurulmasını ister siz bu dosyayı indirip deneyiniz olmadığı takdirde farklı çözümler üretebiliriz.

    Saygılarımla

    net framework 4.5

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      Windows 8 için uygun .Net framework gibi bir kavram yok aslında.

      .Net Framework bir yazılım çalıştırma alt yapısıdır.  Örneğin bir oyun yüklerseniz oyunun çalışması için .Net Framework 4 gereklidir. .NetFramework 4 yüklersiniz oyun çalışır. .Net framework oyunu çalışması için gerekli alt yapıyı sağlamış olur.

      Windows 8 ihtiyacınız olan tüm .Net Frameworklere sahiptir ilave bir yükleme gerektirmez.

      Dark souls 2 oyununda mavi ekran hatası alanlar için bir site şunu önermiş deneyebilirsiniz:

      1. Denetim Masasından > Programlar ve özelliklere girin
      2. GFWL (Games for Windows Live) bulun ve kaldırın. GFWL iki parcadır ikisini de kaldırın.
      3. Son sürüm Games for Windows Marketplace Client indirin ve kurun.
      4. Dark souls 2  oyununun çalıştırın.

      Bunu bir deneyebilirsiniz, Yabancı bir forumda yazan çözüm önerisi.

      murat murat (12492)