Windows 8 de başlangıçtaki programlar nasıl silinir?

hocam bu devre dışı bırakılan programları nasıl tamamen başlangıç menüsünden görünüm olarak kaldırabilirim

Windows 8'de başlangıc bölümünde adı Driver ve saracoglu.rar olan iki uygulama var. Bu uygulamaları Windows 8'de başlangıçtan tamamen nasıl silebilirim?

Windows 8, Windows 8.1 de sadece Devre dışı bırak seçeneği var.

Windows 8 de başlangıçtaki programlar nasıl silinir?

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

  • Kullanıcıların daha çözüme erişebilmesi için soru yeniden düzenlenmiştir. alattin 8 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Combofix ile bilgisayar taraması yaptıktan sonra , İnternette başlangıçta çalışan programları düzenlemek için yeteri kadar yazılım var onları araştırmalısın (Bunu Ccleaner veya Msconfig'den yapabilirsin..)

Bana virüs gibi göründü o yüzden nerden kaynaklandığını bul.

ayberk ayberk (71)
8 yıl önce cevaplandı

    PC'ye CCleaner programını kur. Program arabirimini aç. Sol taraftaki bölmede "Araçlar"ı tıkla. Hemen yanda yeni bir bölme açılacaktır. Oradan "Başlangıçta" düğmesine tıklayarak ilgili bölümü aç. Bu bölümde windows açılışında başlayan uygulamaları ister devre dışı bırakır veye etkinleştirirsin, istersende devre dışı bıraktıklarını ilgili menüden siler/kaldırırsın (Senin istediğin bu zaten).

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    Windows 8'de başlangıçtan program kaldırmak için Regedit yani kayıt defterini de kullanabilirsiniz.

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Çalıştır bölümü açılacaktır.
    2. regedit yazın enter tuşuna basın.
    3. Geçerli kullanıcının başlangıcındaki programları silmek için
      HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

      ve

      HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
      yolunu izleyin.
    4. Tüm kullanıcıların başlangıc bölümündeki programları silmek için Windows 8  32 bit ve 64 bit için
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

      ve

      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

      ve

      HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run

      ve

      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run
      yollarını kontrol edebilirsiniz.

    elbette Temmuz'un yazdığı yöntem daha kolay ve daha az risk içeriyor.  Kayıt defteri yolu ile silmek de bulunsun. Birinin işine yarar.

    alattin alattin (16984)