Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır?

NTFS dosya sisteminde oluşan hataları onarmak için Windows 8 içerisinde chkdsk komutu oldukça kullanışlı bir komuttur. Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır? aşağıda anlatılmıştır.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     Windows 8'de disk taraması yapmak işin şu aşamaları izleyin:

    1. Windows 8'e yönetici olarak giriş yapın.
    2. Start / Başlangıç ekranından Masaüstüne geçin Bilgisayarımdan Yerel Disk C:  ve sonrasında C:\Windows\System32 yolunu izleyin.

    3.  CMD.EXE yi bulun  masaüstüne sürükleyin bırakın ve kısayol oluşturun daha sonra kısayolu sağ tuşla tıkayın. Yönetici olarak çalıştırı seçin.Windows 8 sabitdiski hatalara karşı tarama

    4. User Account Control (UAC) uyarı verdiğinde Evet / Yes tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.Windows 8 sabitdisk tarama uac

    5. CHKDSK C: /R  yazın ve enter tuşuna basın. C: taramak istediğiniz sürücüyü tanımlamaktadır.Windows 8 sabitdisk taraması yapma

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Windows 8 sabitdiskinizi hatalara karşı tarayacaktır.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      CHKDSK C: /R  yazın demişsiniz ama resimde /F yazıyor ?

      wacxao wacxao (1)