Windows 8'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

Windows 8 işletim sisteminde komut istemi  yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

Windows 8'de komut satırı yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

hakan hakan (15409)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8'de  komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

    Windows 8'de komut istemini çalıştıran komut olan cmd aşağıdaki şekilde yönetici olarak çalıştırılabilir.

    Windows 8'de  komut istemini yönetici olarak çalıştırmak için şu adımları izleyin.

    Windows 8 komut istemini yönetici olarak çalıştırma

    1. Windows 8  Başlangıç ekranında arama simgesine tıklayın.
      Windows 8 arama simgesi
    2. Arama bölümüne cmd yazın
    3. Ara sonucunda bulunan cmd komutunu sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin
      Windows 8 cmd yönetici olarak çalıştır

    Bu işlemden sonra açılan komut istemi sayfası,cmd, Yönetici yetkileri ile işlem yapacaktır. Windows 8 'de yönetici izni isteyen komutları bu şekilde çalıştırabilirsiniz.

    hakan hakan (15409)
    9 yıl önce cevaplandı

      win 8.1 kullanıyorum yönetici hesabım yerel ve standart oldu cidden ne yapmak istersem yönetici şifresi falan girin diyo ama bu hesap yöneticiydi anlamadım bişey olmuyo elinizde bir çözüm var mı

      xlykia17 xlykia17 (1)