windows 8 de oturum açma ekranı geç geliyor?

merhaba arkadaşlar;
sistem açılışında önyükleme tamamlandıktan sonra oturum açma işlevine geçilirken o arada siyah bir ekran ile yaklaşık 15 sn beklemek zorunda kalıyorum ondan sonra hoşgeldiniz diyor.önceleri böyle birşey yoktu bunu nasıl çözebilirim?

bazı çözümler uyguladım işe yaramadı;antivirüs taraması,önyükleme onarımı vs..

not: bu arada corsair ssd disk var,sistem hızlı açılması gerekirken bu sorun yüzünden 50 sn yi buluyor masaüstünü görmem

kormac kormac (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8 başlangıçta siyah ekran geliyorsa ve geç açılıyorsa şunları deneyebilirsiniz:

    • Ekran kartınızın en son güncel sürücüsünü yükleyin.  GPU Üretici web sitesinden indirmeniz önerilir AMD veya Nvidia gibi.
    • Windows güncellemelerini kesinlikle yükleyin. Eksik yüklemeniz kalmasın.
    • Çift ekran kartınız varsa Onboard olanı kapatın yani disable edin. Bu şekilde deneyin.
    • Sorun devam ediyor ve bir antivirüs programınız varsa kaldırın. Bu şekilde deneyin. Sorun düzelirse Antivirüs programını yeniden deneyin.

    En çok karşılaşılan Windows 8 siyah ekran çözüm  yöntemleri bunlar. Sırası ile deneyebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • merhaba hata aslında siyah ekran değil,yani o arada açılış beklenirken herkesçe malum ekran görüntüsü var sadece hoşgeldiniz ekranına geç geçiş yapıyor sıraladığınız yötemlerden: ekran kartım güncel windows güncelemeleri tam tek ekran kartım var iki antivirüs kurulu;kaspersk ve 360 total security(bununla alakalı oduğunu sanmıyorum ama deneyeceğim) tesekkürler kormac 9 yıl önce
    • İki antivirüsü ayni anda kullanmak mantıklı değil. Birini kaldırmalısınız. Bu sorunlara yol açar. hakan 9 yıl önce

    antivirusun birini kaldirdim ama sorun duzelmedi,acaba win8.1 yuksrltmesi yapsam duzelir mi? baska bir oneriniz var mi?

    kormac kormac (1)