Windows 8'de Skype'yi başlangıçtan nasıl kaldırım?

Windows 8.1 yüklü bilgisayarda Skype bilgisayar açıldığında otomatik olarak çalışıyor. Başlangıçta bulamadım.

Bilgisayar zaten yavaş ve ben Skype'yi her zaman kullanmıyorum. Sadece ihtiyacım olduğunda çalıştırmak istiyorum. Skype'nin Windows açıldığında otomatik olarak açılmasını nasıl engellerim?

emel emel (67)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Skype'yi Windows 8 de başlangıçtan kaldırmak için şu yolu izleyin

    1. Windows 8 Başlangıç ekranında Skype'yi açın.
    2. Skype açıkken Windows ve C tuşlarına birlikte basın.
    3. Charms yani Düğmeler açılacaktır.
    4. Buradan Ayarlar > İzinler bölümüne gelin.
    5. Kilitleme ekranı bölümünde Bu uygulamanın arkaplanda çalışmasına izin ver altındaki ayarı Kapalı konuma getirin.

    Bu işlemden sonra skype bilgisayar açıldığında otomatik açılmayacaktır. Böylece görev yöneticisinde skype görünmeyecektir.

    hakan hakan (15409)
    9 yıl önce cevaplandı

      Masaüstü Skype için; Skype arabiririminde Araçlar/Seçenekler sol taraftaki bölmeden Genel Ayarlar, açılan bölümden Windows başladığında Skype'i başlat önündeki kutudan onay işareti (tık) kaldırılır.

      Metro Skype için benzer bir ayar göremedim. Ama öyle sanıyorumki metro versiyonu default başlangıç ayarlı değil (Bende değil. Belki daha önceleri, hakan'ında bahsettiği ayarlardan iptal ettim, hatırlamıyorum).

      temmuz temmuz (12505)