Windows 8'de yazılar net değil sorunun çözümü

Yüksek çözünürlüklü ultrabook'u (Samsung np900x3f ) HDMI kablo ile harici monitöre (AOC 23" i2367Fm GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR) bağladığımda Windows 8'de bazı ekranlarda fontlar flu, net değil.

Örneğin Google Chrome'da yazılar net, Firefox da yazılar net değil. Aynı şekilde Windows denetim masası simgelerindeki yazılar da net değil.

Windows 8, Windows 8.1 yazılar net değil sorunu nasıl çözülür?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8, Windows 8.1 işletim sistemlerinde yazılar net değilse, bu sorunu çözmek için şunu deneyebilirsiniz:

    1. Windows 8 Masaüstü ekranında sağ tuşla tıklayın.
    2. Açılan pencereden Ekran çözünürlüğünü seçin.
    3. Açılan pencerede alt bölümnde bulunan Metni ve diğer öğeleri daha büyük veya daha küçük yapın seçeneğini tıklayın.
    4. Tüm görüntülerim için bir ölçekleme düzeyi seçmeme izin ver  seçeneğini seçin.
    5. Bu seçeneğin üstündeki Daha küçük %100, Orta %125, Daha büyük %150, seçeneklerini sırası ile deneyin. Size uygun olanı seçin .  Benim sorunumda Orta %125 çözüm sağladı.

    Winows 8 yazılardaki netlik sorunu için yukarıdaki işlem benim sorunumu çözdü.

    alattin alattin (16984)