Windows 8'de yenileme işleminde DVD gerekli mi?

Windows 8 yenileme işleminde Windows 8 kurulum medyasına ihtiyaç var mı?

Windows 8 yenileme işlemini başlattığımda benden Windows 8 DVD veya kurulum medyasını ister mi?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 , Windows 8.1 yenileme işleminde çoğu zaman bilgisayarınız işlemi otomatik yapacak sizden bir DVD veya kurulum medyası istemeyecektir.

    Windows 8 , Windows 8.1 yenileme işleminde resimleriniz, video, müzik ve belgeleriniz korunur.

    Fakat Windows 8, Windows 8.1 yenilemes esnasında bozuk, silinmiş, eksik veya hatalı bir sistem dosyası ile karşılaşırsa sizden kurulum medyası ( bu dvd veya usb olabilir) isteyecektir.

    Kayıp, bozuk, silinmiş veya eksik olan Windows 8.1, Windows 8 sistem dosyası bu kurulum medyasından kopyalanacaktır.

    Eğer bir Laptop bilgisayar kullanıyorsanız ve üzerinde orjinal Windows 8, Winows 8.1 varsa, kurulum dosyaları sabitdiskiniz üzerinde kurtarma bölümünde konumlandırılmış olabilir.  Bu durumda Windows 8.1, Windows 8 yenileme işlemi sırasında kurulum medyası veya DVD ye ihtiyaç duymayacaksınız.

    cemkara cemkara (4215)