windows 8 den 8.1 e gecis sorunu

Dün bi soru sordum 8 den 8.1 e geçmelimiyim diye cevap olarak kesinlikle gibi bi cevap aldım bende magazaya gidip güncelleme yapıcaktım fakat kamera skype microsoft world gmail gibi şeyleri güncellemem gerekiyor muş updateye gidip güncelle flan dedim yükleme bitti pc yi kapatmayın dedi sonrada Windows güncellemeleri yapılandıraMadı değişiklik geri alınıyor pc yi kapatmayın diyor ve 3 saattir böyle yardım lütfen

efecan375 efecan375 (9)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Uptadate'lerin geri alınması bir problem oluşturmaz ve PC'de bulunan sistemine/programlarına/arşivine zarar vermez. Geri alınmasını sabrederek beklemelisin. Sonra tekrar update'leri denersin. Eğer şu veya bu şekilde sistem bozulurda PC açılmazsa arşivini kurtarmak için CD'den çalışan bir işletim sistemiyle PC'yi açıp arşivini kurtarabilirsin. Daha sonra ise sistem tamiri ile falan hiç uğraşmayıp format yoluyla sıfırdan bir Windows 8.1 kurabilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Üç saat çok fazla.. Sen bir kapat (Hatta kapattıktan sonra bir süre fişide çekili tut) ve yeniden aç. Korkma, bu sebepten kötü birşey olmaz; en fazla açılışta geri alma işlemine kaldığı yerden devam eder. temmuz 9 yıl önce

    fişide çekili tut demişsinde benimkisi leptop bu arada bi sebepten dolayı arşivlerim giderse nasıl getiricem çok önemli şeylerim var :D şimdi yeniden yükledim hata yok ama yeniden başlat diyor korkuyorum arşivlerim flan gider diye sizce şansımı deniyim yeniden başlatayımmı yoksa başka bişeymi yapayım eğer sorun çıkmazsa güncellemede 8.1 i kurucam :D

    efecan375 efecan375 (9)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Önce kapat ve adaptör-elektrik fişini çek. Sonra laptop bataryasını çıkar, bir iki dakika sonra yeniden takarak sistemi başlat. Bir kötü durum olmaz korkma, ya daha çabuk açılış gerçekleşir, yada aynı şekilde kaldığı yerden geri yüklemeyi yine ağır devam ettirir. temmuz 9 yıl önce
    • Önce kapat ve adaptör-elektrik fişini çek. Sonra laptop bataryasını çıkar, bir iki dakika sonra yeniden takarak sistemi başlat. Bir kötü durum olmaz korkma, ya daha çabuk açılış gerçekleşir, yada aynı şekilde kaldığı yerden geri yüklemeyi yine ağır devam ettirir. BUNU HANGİ DURUMDA YAPACAĞIM ? efecan375 9 yıl önce
    • Üç saaten beri geri alma tamamlanamadı demiştin ve bu süre çok fazlaydı, normal değildi. Bu durumu hızlandırmak için tavsiye etmiştim ama mesajlaşmalar sırasında zaten sistem yeniden başladıysa gerek kalmadı demektir. temmuz 9 yıl önce
    • ve sonunda update'deki güncellemeleri yükledim yeniden başlattım herşey tamam şimdi tek sorun 8 den 8.1 e geçmek ama şuan hazır değilim ya format attırdımya format attırdıysan belgelerin gider diyorlar ama hala pc win8 yani baştan kurmuyucam 8.1 i ne düşünüyorsun ? efecan375 9 yıl önce
    • Tekrar ediyorum, yükseltme, güncelleme ile 8.1'e geçmekle belgelerine birşey olmaz. Yine tekrar ediyorum, her ihtimali düşünerek önemli dosyalarını ve belgelerini yedeklemelisin. İster 8.1 güncellemesi öncesi tedbir olarak, isterse her zaman için, genel olarak.. Ve yeni birşey söylüyorum; format atarken önce belgelerini önemli dosyalarını yedeklersen yeni sistem kurulduğunda (mesela format atarak 8.1'e geçtiğinde) bu dosyaları, belgeleri yeniden bilgisayarına atarsın ve hiçbirşey kaybetmemiş olursun. Zaten yazdıklarından anladığım kadarıyla bilgisayarcın, senin bilgisayarına format ile Window 8'i yeniden kurarken önce senin belgelerini ve arşivini bir harici diske yedek almış sonra format atmış. Daha sonrada önceden yedeklediği özel dosyalarını yeni sisteme geri yüklemiş. Sende aynı şeyleri yaparak sıfırdan formatlı Windows 8.1 kurabilirsin ve daha sonra yedekteki özel dosyalarını yeni sistemine aktarabilirsin. Bu şekilde formatlada olsa yeni sistemde önceki özel dosyaların kaybolmamış olur. Yükseltme ile 8.1'e geçildiğinde ise yedekleme ihtiyacı olmadanda özel dosyalar yok olmaz ama her ihtimale karşı bir tedbir olarak zaten arşiv/belge yedeklemesi yapmalısın. Bu kadar anlattıktan sonra hala meseleyi anlayamazsan şaşarım doğrusu. Artık bu konuyu sorma, olurmu?! :-) temmuz 9 yıl önce
    • Harddiskin birden fazla bölüm ise (C ve D gibi mesela) yedeklemeyi Windows kuracağın, yani format atacağın bölüm dışında diğer bölüme/bölümlerede yapabilirsin. Windows normal olarak C bölümüne kurulur ve yedeklerde D veya varsa E.. gibi bir bölüme yapılabilir. O bölümdeki yedekler, C'de atılacak bir formattan etkilenmezler. temmuz 9 yıl önce
    • SON BİR SORU SORUP SORUYU SİLİYORUM YEDEKLERİMİ Bİ DOSYA HALİNE GETİRDİM FAKAT FLASH BELLEK GİBİ VE BENZERİ BİŞEYE SAHİP DEĞİLİM YEDEKLERİMİ C YEMİ D YEMİ ATAYIM ? efecan375 9 yıl önce
    • Yedeklerini C'den başka bölüm varsa oraya atmalısın. Sende var herhalde ve buda D oluyor. Oraya atacaksın. Eğer C'ye format atacak olursan D bundan etkilenmeyecek. Yani D'deki dosyalarına sen silmedikten sonra birşey olmaz. Windows bozulsa ve sistem açılmasa bile.. En kötü ihtimalle C'ye format atarak yeni sistem kurar ve bu şekilde bilgisayarın açılarak D'ye, D'deki yedeklenmiş dosyalarına ulaşabilirsin. temmuz 9 yıl önce
    • neyse ya flash bellek alıp yedeklerim daha iyi sizide yordum ama kusura bakmayın bilgim olmadığı için üzerine düştüm :) efecan375 9 yıl önce
    • :-) temmuz 9 yıl önce