Windows 8 den windows 10 a yükselen bilgisayara Format

Bilgisayarımı satın aldığımda Windows 8 işletim sistemindeydi . Sonra güncelleme geldi windows 10 oldu. Ben şimdi format atmak istiyorum ama orjinalliği gidermi bilmiyorum. Format atarken hangi işletim sistemini yüklemeliyim ?

Edit :

Ayarlardan sıfırlama işlemi gerçekleştirilmiyor hata veriyor.Sanırım sistem verileri silindi.USB format atmak zorundayım. Hangi işletim sistemini boot etmem gerek orjinal olması için ?

onemsiz onemsiz (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @temmuz hocama ek olarak bende birkaç birşeyler söylemek isterim.

    Windows 8 üzerinden yüseltme yolu ile Windows 10 işletim sistemine geçtiyseniz, size özel Product Key(Ürün anahtarı) atanmış ve artık orjinal Windows 10 sahibi oldunuz anlamına gelir.

    Bilgisayarınıza temiz bir format atmak için şu işlemleri yapabilirsiniz;

    1. Bilgisayarınıza Sağ tuş özellikler diyerek Windows 10 Sürümünüze bakın. (örneğin Windows 10 Home Single Language)
    2. Buraya tıklayın ve ProduKey programını indirin.Programı çalıştırın ve bilgisayarınızda etkinleştirilmiş olan Windows 10 sisteminin ürün anahtarını bulun.Programı çalıştırdığınızda Windows 10 ürünün karşısında ürün anahtarınızı bulabilirsiniz.
    3. Şimdi sisteminizde şuanda kurulu olan sistemi bulduktan sonra, gerekli .iso dosyasını indirin.MediaCreation Tool aracıyla Windows 10 iso dosyalarını indirebilirsiniz.Buraya tıklayarak MediaCreation Tool aracını indirin.
    4. indirdiğiniz .iso kalıbını USB veya DVD ye yazdırın.
    5. Kurulumu gerçekleştirin ve formattan önce bulduğunuz Product Key ile sisteminizi etkinleştirin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim onemsiz 7 yıl önce

    Sıfırlama yaparsın yine windows 10 işletim sisteminde kalmış olursun. Böylece sistemdeki problemler ortadan kalkar, yepyeni bir windows olur, üstelik orjinallik ve lisans korunmuş olur.

    Windows 10 Nasıl Sıfırlanır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ayarlardan sıfırlama işlemi gerçekleştirilmiyor hata veriyor.Sanırım sistem verileri silindi.USB format atmak zorundayım. Hangi işletim sistemini boot etmem gerek orjinal olması için ? onemsiz 7 yıl önce
    • Alt mesajda @ismailsarp yazmış. Onun belirttiği şekilde yaparsın @onemsiz temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz teşekkür ederim onemsiz 7 yıl önce