Windows 8'den Windows 8.1'e geçmeli miyim?

Windows 8 kullanıyorum. Windows 8.1 e yükseltmeli miyim? Windows 8'den Windows 8.1'e yükseltirsem oyunlarım, programlarım, fotoğraflarım, microsoft world'deki yazılarım gider mi?

Windows 8'den Windows 8.1'e geçmek belgelerimi etkiler mi?

efecan375 efecan375 (9)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Eğer format atmadan 8.1 yükseltmesi/güncellemesi yaparsan gitmez.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Windows 8 kullanıyorsanız, hiç düşünmeden Windows 8.1 yükseltmesini yapmalısınız.

      Bu işlemden yani Windows 8'den Windows 8.1'e geçmek hiç bir belgenizi etkilemez.

      Windows 8.1, Windows 8 de bulunan pek çok hatanın giderilmiş sürümüdür.

      Bu sebepten Windows 8'den Windows 8.1 geçmek performansınızı arttıracak ve bilgisayardaki bazı sorunların çözülmesini sağlayacaktır.

      Windows 8.1'e geçmek için Mağaza'dan Windows 8.1 güncellemesini indirmeniz ve yüklemeniz yeterli olacaktır.

      murat murat (12492)
      9 yıl önce cevaplandı

        bu soruma birisi daha cevap atmış format atmadıysan gitmez attıysan gider diye ben dün format attırdım :D sadece 1 kere oda dün oldu ne yapıcam şimdi hanginize güveneyim ?

        efecan375 efecan375 (9)
        9 yıl önce cevaplandı

        • İkisinede güven zira farklı şeyler söylenmiyor. Windows 8.1 iki türlü kurulabilir. Birincisi Windows 8 üzerinden formatsız, yükseltme/güncelleme olarak (Murat kısaca anlatmış) ve Windows 8 veya herhangi bir işletim sistemi PC'den tamamen kaldırılarak Windows 8.1 kurulum DVD'sinden sıfır olarak kurulması (Buna format atmakta deniyor).. Sen bu ikincisini yaptıysan önceki programlarını ve arşiv dosyalarını kaybettin demektir. Arşivini kurtarmak için acilen (yeni mkurulumda yeni yüklemeler yapmadan) bir recovery programıyla (recuva olabilir) kurtarmaya çalışmalısın. Şansın olabilir.. temmuz 9 yıl önce
        • söylemeyi unuttum ben format attırırken görevliye bilgisayarım win8 orjinal hali olucak değilmi flan dedim adam bana tabi win8 olucak dedi pc yi aldım eve getirdim eskisi gibi win8 yani ben 8.1 i sıfırdan kurmuyucam formatlı hali win8 ben bunu 8.1 yapıcam yinede gidermiki belgelerim efecan375 9 yıl önce
        • Muratın anlattığı şekilde (Windows 8.1'e geçmek için Mağaza'dan Windows 8.1 güncellemesini indirmeniz ve yüklemeniz yeterli olacaktır.) 8.1 güncellemesini yap ve bu şekilde sistemini Windows 8'den Windows 8.1'e yükselt. Arşivinede, çalışan kurulu programlarınada bir şey olmaz; için rahat olsun :-) temmuz 9 yıl önce
        • Ancak yinede bu işleri yaparken önce arşiv ve önemli dosyalar yedeklemesi yapmak bir prensip, bir alışkanlık olmalıdır (Flash bellek, USB disk, sabit disk farklı bölüm kullanılabilir). Her ihtimale karşı.. temmuz 9 yıl önce
        • recuva diye bi proğram indirdim işimi görürmü verileri kurtarmak için efecan375 9 yıl önce
        • Recuva güzel ve kullanımı kolay (Türkçe) bir recovery programıdır. Kurtaracağın dosyalar için aynı diski/disk bölümünü hedef kullanma. Bir harici disk/bellek veya farklı bir harddisk bölümü kurtarma yeri olarak göstermelisin. temmuz 9 yıl önce