Windows 8'den Windows 8.1'e güncelledikten sonra %100 disk sorunu

Laptopuma daha yeni format attım %100 disk sorunu yüzünden. Windows 8 deyken hiçbir sorun yoktu 8.1 güncelledim tekrar %100 disk sorunu olmaya başladı bilgisayarı yeni açtığımda bile %100 disk gösteriyor lütfen yardım.

erdekli01 erdekli01 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 100 disk kullanımı sorunu genelde Windows 8 veya Windows 8.1 in disk üzerindeki indeksleme çalışmalarından kaynaklanır. Windows 8, Windows 8.1 daha hızlı dosya arama işlemleri gerçekleştirmek için  dosyaları indeksler.

    Windows 8 100% Disk Kullanım Sorunu bu başlığı bir inceleyin. Buna ek olarak

    1. Bilgisayarımda > C sürücününü sağ tuşla tıklayın.  Özelliklere girin.
    2. Bu sürücüdeki dosyaların, dosya özellklerine ek olarak içeriklerininde dizin haline getirilmesine izin ver işaretini kaldırın.

    Daha sonra Windows Search yani arama hizmetinin durdurabilirsiniz. bunun için

    1. Denetim Masasına girin.
    2. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Yönetimsel Araçlar bölümüne girin.
    3. Hizmetleri tıklayın.
    4. Windows Search hizmetini bulun.
    5. İki kere tıklatın.
    6. Başlangıç türünü > Devre dışı seçin.
    7. Uygula > Tamam tıklayın
    8. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bilgisayar yeniden başlatıktan sonra Windows arama servisi ve indeksleme servisi devre dışı kaldığı için Windows 8 100 disk kullanımı sorunu çözülecektir.

    hakan hakan (15424)