Windows 8 explorer.exe sarı ünlem hatası

Bilgisayarı açtığımda yanında sarı bir ünlem olan ve sadece üst bölümde Explorer.EXE yazan ve üzerinde TAMAM butonu bulunan pencere geliyor.

Windows 8 explorer.exe sarı ünlem hatasının çözüm nedir?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 başlangıçta sarı ünlem ile explorer.EXE hatasının çözümü:

    Windows 8'de başlangıçta gelen sarı ünlem ve Explorer.exe hatasının sebebi disk üzerinden silinen bir dosyanın başlangıçta yüklenmeye çalıştırılmasıdır. Bu hangi işlem bunu bulmanız gerekiyor.

    1. Windows ve R tuşlarına basın, çalıştır açılacaktır. Regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    2. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows  yolunu izleyin.
    3. Burada sağ tarafta Load değerini göreceksiniz.
    4. Buradaki Load ifadesinin içinde  \LOCALS~1\Temp\msuwflvuc.exe gibi bir değer göreceksiniz.
    5. Load ifadesini sağ tuşla tıklayın ve sili seçin.
    6. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Eğer silemez ve hata alırsanız regedit uygulamasını Yönetici olarak çalıştırmıyorsunuz demektir. Windows Başlangıç ekranında  regedit yazın çıkan sonucu sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin.

    Ayrıca mutlaka bilgisayarınızı virüs taramasından geçirin.

    1. Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes  anti-malware indirin ve çalıştırın.  Malwarebytes anti-malware oldukça güçlü ve ücretsiz bir yazılımdır.

    2. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?  Dr.Web kurulum gerektirmeyen bir antivirüstür.

    Bu işlemlerden sonra Windows 8'de başlangıçta gelen sarı ünlem hatası çözülecektir.

    cemkara cemkara (4215)