Windows 8 ''F klavye Ayarı''

Bilgisayarıma F kalvye aldım şuan Q kalvye takılı öyle bir ayar yapmak istiyorumki F kalvye taktığımda F kalvye olsun Q klavye takdığımda Q olsun öyle bir ayar mevcut birde bende daha önceden kafama göre bilmeden bir ayar yapmıştım F kalvye takınca malesef elle kendim ayarlara gelip F yaptığım hale Q oluyordu 2 yada 3 kere yapınca anca F dönüyordu aynı şekil Q klavye içinde geçerli yanlız pc ye format atıldı ve format atıldığı günden belli pc ye hiç F klavye takılmadı

lucas77 lucas77 (199)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayar otomatik olarak taktığın klavyeyi algılayıp F klavyeye ya da Q klavyeye geçmez. Sen Windows'a hem Q klavye düzeni hem de F klavye düzeni tanıtırsın. Sonra taktığın klavyeye göre bunu elle 2 saniyede seçersin.

    Windows 8 klavye düzeni değiştirme:

    1. Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge\Dil" yolu izlenerek kullandığın dil karşısındaki Seçenekler'e tıklanır.
    2. Varsayılan klavyen yerine yeni bir klavye eklemek için Giriş yöntemi kısmında "Giriş yöntemi ekle"ye tıklanır.
    3. Buradan Türkçe F klavyeyi seçebilirsin.
    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Klavye teknolojileri yakından takip etmiyorum ama benim de bildiğim kadarı ile henüz işletim sistemi tarafından otomatik alğılanan bir klavye türü yok. Bunu senin ayarlaman gerekir. @farurhenho  nasıl yapılacağını anlatmış. Kastın bu olsa gerek.

      murat murat (12492)