Windows 8 format attıktan sonra çok yavaşladı

Acaba Bios ayarlarından olabilir mi? Açılırken hiç PHOENİX diye açılan CASPER ekranı gelmiyordu şimdi geliyor.Çok yavaşladı.

kafamhepnays kafamhepnays (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Eğer virüs programı varsa silin ve restart atın olmaz ise ;

    Trojan virüsleri bilgisayarınızı çok yavaşlatır. Hardiskiniz galiba tek partitiondan oluşmuyor. Oyüzden c ve d ye virüs taraması yapınız. Trojan yada truva atı virüsleri bulur ise temizleyin restart atın düzelir. Eğer yine olmadıysa kurduğunuz programlara dikkatilece bakın herhangi biri yavaşlatabilir. Anakartınızın güncel driverini indirin.

    taha6161 taha6161 (-99453)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      öncelikle uzmanım.net diğer forum sitelerine benzemez. Bu yüzden belirli kuralları vardır. Sorunuzda ve etiketlerinizdeki acil, lütfen, yardım gibi kelimeler uzmanım.net kurallarına aykırıdır. Bu yüzden öncelikle uzmanım.net kurallarını okuyunuz ve sorunuzu, etiketlerinizi bu yönde düzenleyiniz. Saygılarımla..

      laboustasarim laboustasarim (693)
      10 yıl önce cevaplandı

        Bios ayarlarından performansla ilgili bir sorun olmaz.

        Windows 8 yükledikten sonra bilgisayarınız yavaşladıysa, bilgisayarınızda Windows 8 uyumlu sürücülerin tamamı yüklü olmayabilir.

        Hatta bilgisayarınızdaki parçalardan bir veya bir kaçı Windows 8 uyumlu olmayabilir.

        Öncelikle bilgisayarınızdaki donanım birimlerinin Windows 8 sürücüleri yüklümü  kontrol edin.

        Tam model belirtmediğiniz için daha fazla detaylı bilgi veremiyorum.

        Bilgisayarınızın içindeki ekran kartı, anakart, işlemci, ram, sabitdisk gibi donanımları ile ilgili detaylı bilgi verirseniz daha detaylı bir cevap alabilirsiniz.

        murat murat (12492)