windows 8 gbt sitili hatası.

iyi günler.Ben dvd ile windows 8 yukleeme yapmak isterken ilgili bölümü formatladım,fakat bölüm ntfs olmadığı için yüklemiyor hatası verdi. biçimlendirme yapmama rağmen  hata devam etti.sonrasında seçtiğiniz bölüm gbt bölümü uyarısını verdi.ne oluyor anlamadım.İlk defa karşılaşıyorum bu hatayla.Daha önce birisi sormus gparted programıyla hallolmuş.açıklamasında bütün partların silinmesini yazıyor.Acaba sadece yükleme yapacağım bölümü silip ntfs formatına dönüştürebilirmiyim.Çünkü recovery diskine dokunmak istemiyorum.

prosecutor prosecutor (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    - Bu işlem Harddiskimizde bulunan verileri silecektir.

    Herhangi bir program kurmadanda bu sorundan kurtulabilirsiniz

    - Windows 7 Kurulum ekranında Harddisk bölümlendirme kısmına geldiğinizde

    Shift ve F10 tuşlarına tıklayalım (bazı cihazlarda hotkey devre dışı olduğundan Fn kombinasyonunada basmak zorunda kalabilirsiniz)

    Bu işlemden sonra karşımıza dos ekranı gelecektir (Siyah bir pencere)

    - Gelen Pencereye sırasıyla şu kodları yazalım

    - Diskpart - - >  Enter

    - List Disk - - > Enter  (Harddiskimiz bu kısımda birim 0 birim 1 gibi seçeneklerle ayrılmış olarak görünecektir. burada harddikimiz hangisi ise altta bulunan select disk bölümünün sonuna disk biriminin numarasını yazalım)

    - Select Disk 0 - - > Enter ( ben birimi 0 olarak yazıyorum

    - Clean ve ya Clean all  - - > Enter

    - exit -  - > Enter

    Bilgisayarımızı yeniden başlatım

    - Artık Kurulum yapabilirsiniz.

    ogzkzu ogzkzu (286)
    9 yıl önce cevaplandı

      Seyanizde sorun çözüldü allah sizden bin kere razı olsun.

      onnumarareklam onnumarareklam (1)