Windows 8 Görev yöneticisi çalışmıyor

Windows 8 işletim sisteminde Görev yöneticisi pasif görünüyor.  Görev çubuğu üzerinde sağ tuşla tıklayıp Görev yöneticisine erişmek istediğimde Görev Yöneticisi pasif olarak görünüyor.

Farklı şekillerde erişmek istediğmide "Görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" mesajı ile karşılaşıyorum.

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 Görev yöneticisi çalışmıyor sebepleri

    Görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı hatası alıyorsanız ilk şüphelenmeniz gereken virüs olmalıdır.

    Bu yüzden öncelikle bilgisayarınızı virüslere karşı tarayın.

    1. RogueKiller Nedir? RogueKiller Nasıl Kullanılır? linkinden RogueKiller'i indirin ve çalıştırın.

    2. RogueKiller''ın hemen ardından Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?   indirin ve çalıştırın.

    3. Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes  anti-malware indirin ve çalıştırın.  Malwarebytes anti-malware oldukça güçlü ve ücretsiz bir yazılımdır.

    4. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?  Dr.Web kurulum gerektirmeyen bir antivirüstür.

    bu işlemlerden sonra bilgisayarınızdaki virüsler temizlenecektir.

    Daha sonra

    1. Windows tuşu ve R tuşuna birlikte basın.
    2. Çalıştır ekranına Regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Sırası ile kayıt defteri editöründe şu yolları bulun:
      HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
      HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
      HKEY_USERS\.default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
    4. Bu yollar altında DisableTaskMgr etiketini görürseniz, sağ tuşla tıklayın ve sili seçin.

    Görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı  hatası artık karşınıza çıkmayacaktır.

    murat murat (12492)