Windows 8′i Güvenli Mod'da nasıl başlatırız?

 Windows işletim sistemlerinde sadece F8 tuşunu kullanarak bilgisayarı güvenli modda başlatabiliyorduk. Windows 8'den itibaren ise bu konu ile ilgili farklı bir gelişme meydana gelmiştir.

Windows 8 (ve 8.1)'i güvenli modda başlatmak için alt mesajda verilen yollar takip edilir.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8/8.1'i Güvenli Mod'da başlatma:

    1- Öncelikle arama ekranına giriyoruz ve Gelişmiş kelimesini Ayarlar kategorisinde arıyoruz. Gelişmiş başlangıç seçenekleri seçeneğini buluyor ve tıklıyoruz.

    2- Açılan sayfada, sayfanın en altında Gelişmiş Başlangıç başlığı var. Altında bulunan Şimdi yeniden başlat ikonuna tıklıyoruz.

    3- Başlatma seçeneğini belirleyeceğiniz mavi bir ekran gelecek. Ortada bulunan ve ikonunda gereçler olan Sorun gider seçeneğine, oradan da Gelişmiş başlangıç seçeneğine tıklıyoruz.

    4- Son adımda hangi güvenli mod seçeneği ile başlatılması gerektiğini seçiyoruz. 4 tuşuyla Güvenli Mod’u, 5 tuşuyla Ağ desteği ile Güvenli Mod’u, 6 tuşuyla ilse Komut İstemi ile Güvenli Mod’u başlatıyoruz. İhtiyacımıza göre yapılması gerekenleri belirleyip gereken tuşa basıyoruz.

    Veya;

    Yeniden başlat seçeneğine tıklarken Shift tuşuna basıyoruz.  Çıkan menüden, Sorun çözme>Gelişmiş seçenekler>Başlangıç ayaları adımlarından Güvenli mod'u seçiyoruz.

    temmuz temmuz (12505)