Windows 8 İçin Kaç Bit Kullanmalıyım?

Merhaba! Bilgisayarıma format atacağım. Windows 8 kuracağım fakat kaç bit kuracağıma karar veremedim. Sistemim;

intel core i5 2.4 ghz işlemci

4 gb ram

İntel 512 mb ekran kartı. Amd 6xxx 1 gb ekran kartı

siz olsanız me yapardınız. Bilgisayarın orijinal sistemi Win7

kullanici79403 kullanici79403 (14)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İşlemcin iyi,  RAM ise az sayılır (X64 için en en alt seviye denilebilir. X64 daha az RAM ilede olabilir ama bu çok anlamlıda olmaz).

    X64 Olursa daha iyi olur. Ve hatta Windows 8 değilde Windows 10 yüklemelisin. Windows 10 daha özellikli, daha performanslı ve daha güvenlikli bir işletim sistemidir. Ama eğer Windows 10 yüklememekte kararlı olursan Win 8 değilde hiç olmazsa Win 8.1 yüklersin. Zira Windows 8.1, Windows 8'den daha az hatalı (hata ve bazı problemleri düzeltilmiş) bir işletim sistemidir ve ayrıca windows 8'den daha güvenliklidir.

    Ama tekrar ediyorum en sağlam ve güvenilir olanı, en çok tercih edilmesi gereken işletim sistemi en son ve en modern olan Windows 10'dur ve X64 tercih edilmelidir.

    Ve orjinal olduğunu belirttiğin Windows 7 lisanslı olduğuna göre yükseltme yoluyla Windows 10'a geçersen yeni yüklediğin sistemde lisans/etkinleştirme problemide yaşamazsın. Windows 10 işletim sistemine legal lisans ile geçiş yapmış olursun:

    Windows 10 ücretsiz yükseltmesi devam ediyor mu? (Ücretsiz Yükseltme Aracı) (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)