Windows 8 işletim sistemine sahip bir dizüstü bilgisayarın sesi yükseltilebilir mi?

Windows 8 işletim sistemine sahip bir dizüstü bilgisayarın sesi yükseltilebilir mi?sesi çok az çıkıyor ne önerirsiniz ?

edaozen edaozen (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ses yükseltmek için standart yolları önerebilirim, fakat dizüstü bilgisayarlarda ses genellikle az olur ve bu durumu harici bir hoparlör alarak çözebilirsiniz. Önerime gelecek olursak;

    Öncelikle görev çubuğunda sağ tarafta bulunan ses simgesine sağ tıklayıp "Kayıttan yürütme aygıtları"nı açınız. Ardından "Hoparlör"e sağ tıklayıp "Özellikler" bölümüne giriniz. Daha sonra "Geliştirmeler" sekmesinden listede bulunan "Ses yüksekliği eşitleme" seçeneğine tıklayınız ve ardından yanındaki kutucuğu işaretleyiniz. Seçeneğin üzerine tıklamanız ile pencerenin sağ altında çıkan "Ayarlar" butonuna tıklayınız. Çıkan pencerede "Serbest bırakma saati" ayarını en sağa çekin ve "Tamam"a tıklayın.

    Umarım sorununuz bu yöntem ile çözülecektir.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bu yöntemi daha önce uyguladım değişen bir şey olmadı

      edaozen edaozen (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Dizüstü bilgisayarlarda ses kapasitesi, kendi ses sisteminin (Hoparlörler ve ses kartı)  güçü ile orantılıdır.

        Yani siz ilave bir hoparlör kullanmadan, harici bir ses sistemi kullanmadan yüksek ses elde edemezsiniz.

        Alacağınız sesin yüksek ya da alçak olması izlediğiniz film, dinlediğiniz müzik sesi ile de orantılıdır.

        Örneğin bazı filmlerde veya müziklerde ses seviyesi tatmin edici iken bazılarında daha kısık gelebilir. Kaliteli kaydedilmiş sesler daha yüksek çıkacaktır.

        Notebook gibi sistemler maalesef çok yüksek ses seviyesine sahip değillerdir.

        Aynı sorun Samsung dizüstü bilgisayarımda da mevcut. Ses seviyesi istediğim oradan çıkmıyor.

        Bu durumu yazılım ile çok küçük oranlarda değiştirebilirsiniz. Bu da tatmim edici olmaz.

        Ayrı bir ses sistemi, hoparlör ile ben bu durumu  çözdüm.

        Alacağınız 15-20 TL civarında olan bir hoparlör sizi oldukça rahatlatacaktır.

        murat murat (12492)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için en kısa sürede hoparlör alıcam edaozen 9 yıl önce