Windows 8 kamera Çalışmıyor

Asus marka windows 8 bılgısayarımda aldıgımdan berı kamera sorunsuz calısıyordu ama nolduysa açtıgımda kamera calısıyor ama sankı karanlık ortamda fotograf cekıyormuşum gıbı sıyah ekran oluyor fotograf ve vıdeoda ıkısındede geçerlı çalışıyor ama karanlık çekıyor goruntu yok yanı lutfen yardımcı olun

thedark06 thedark06 (1)
9 yıl önce sordu

  • Asus bilgisayarın tam modeli nedir? murat 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Laptop'mı masaüstümü belirtilmemiş ama marka belirtildiğine göre kuvvetli ihtimalle laptop. Donanım problemi olması ihtimalini düşünüyorum. Diyaframı bozulmuş ve bu sebeple yeterli ışık alamıyor olabilir.

Garantisi devam ediyorsa yetkili servise göndermeli. Yok eğer garantisi bitmişse bu durumdada yetkili servise telefonla problemi anlatmalı ve onlardan çözüm tavsiyeleri almalı.

Ama önce kamera ve ekran kartı sürücüleri (veya tüm olarak anakart, chipset sürücüüleriİ) kontrol adilmeli, gerekiyorsa yeniden kurulmalı, update edilmeli. Problem yazılım/sürücü kaynaklıysa bu şekilde bir çözüm sağlanabilir. Servis,bu yolla çözüm olmazsa düşünülmeli.

temmuz temmuz (12505)