Windows 8 Kernel Security Check Failure hatası

Merhaba arkadaşlar,

bir müşterimizin  bilgisayarında Windows 8 yüklü. Windows 8 üzerinde KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE şeklinde  STOP Code: 0×000000139 hata kodu ile mavi ekran hatası alıyorum. Mavi ekran hataları ile daha önce pek çok kez karşılaştım fakat ilk kez KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE şeklinde bir hata görüyorum. İnternette gezerken, oyun oynarken, word,excel gibi programlar açıkken yani rastgele bir anda mavi ekran üzerinde KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası çıkıyor.

Daha önce Windows 8 işletim sisteminde KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası ile karşılaşan var mı? Varsa  çözüm yöntemi nedir?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8 işletim sisteminde KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE  hatasının dört farklı sebebi olabilir.

    Her mavi ekran hatasında olduğu gibi bunda da farklı aşamaları denemelisiniz.
    KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatasının kaynakları:

    1. Harddisk yani sabitdisk hatası, dosyas sistemindeki bozulmalar olabilir.
    2. Bellek yani RAM ile ilgili sorun olabilir.
    3. Sürücü yani Driver kaynaklı sorun olabilir.
    4. Virüs kaynaklı olabilir.

    Windows 8 işletim sistemi hiç açılmıyorsa. Windows 8 DVD'si ile bilgisayarı açın ve onarım işlemini başlatın.

    Windows 8 açılıyorsa;

    1. Mavi ekran hatası, KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE  almadan önce bi program yüklediniz mi?  Yüklediyseniz kaldırın.
    2. Bilgisayarınızı virüslere karşı tarayın. Eğer antivirüs yazılımı yüklü değilse Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? ile bilgisayarınızı tarayın.
    3. Eğer bilgisayarınızda antivirüs yüklü ise kaldırın ve bu şekilde KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası alıyormusunuz kontrol edin.
    4. Bilgisayarınızın sürücülerini güncelleyin. Özellikle ekran kartının Windows 8 sürücülerini güncelleyin. Yine aynı şekilde diğer donanım birimlerinizin Windows 8 sürücülerini güncelleyin.
    5. Sabitdiskinizi hatalara karşı tarayın. Windows 8'de sabitdisk hatalara karşı nasıl taranır bilginiz yoksa Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır? linkinden bilgi alabilirsiniz
    6. Bilgisayarınızın RAM'ni test edin.Windows 8'de Ram testi nasıl yapılır?
    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Malesef virüs varmış. DrWeb buldu ve temizledi. Teşekkürler. mavibilgisayar 10 yıl önce

    MERHABALAR

    Lütfen yardım edin ne yaptıysam çözumu bulamadım pc yeni oyun pc si topladım gt5 farkry4 creysis 3 bu oyunları ultrada oynuyorum saatlerce oynuyorum atmıyor hiçbir problem yaşamıyorum

    yeni bir oyun çikmış mad tanks diye bu oyunu oynadımmı 5 dk içinde mavi ekran hatası alıyorum
     hata kodu  KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
    dediğim gibi  güncelleştirme ful yapıldı anti vürüsle  taratıldı kaç kez format attım yinede olmadı win 8 CD si ile onarım yaptım yine düzelmedi sadece mad tanks oyunu oynadıgım zamn mavi ekran hatası alıyorum lütfen yardım edin

    gokhanugurlu gokhanugurlu (1)