Windows 8 Kurtarma Seçeneklerinde;Sorun Gider çalışmıyor

Herkese Merhaba.Bilgisayarımda yaklaşık 1 haftadır "yetersiz bellek hatası"veriyordu.Bugün bilgisayarı açtığımda Windows yanıt vermiyor diyordu.Bilgisayarı yeniden başlattım ve Kişisel bilgisayarınız tanılama gerçekleştiriyor diyordu fakat herhangi bir şey olmuyordu.Daha sonra biraz araştırdım ve Kurtarma seçeneklerinden sorunun çözüldüğünü gördüm. Fakat Kurtarma Seçeneklerinde Sorun Gider'i seçtiğim zaman ekran hariç seçenekler donuyor.Ve buradada birşey yapamıyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler

concord concord (12)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows yanıt vermiyor + yetersiz bellek hatası format çekmenizin zamanı gelmiş demektir

    kurtarma DVD veya USB bellek elinizde varsa en mantıklı yol format çekmek

    DVD veya USB bellek elinizde yok ise burdan burdan indirin orjinal microsof sitesinden indirin bu aracı iso dosyası veya direkt olarak USB yadırabilirsiniz DVD yazdırmak isterseniz iso dosyası olarak indirin daha sonra iso programı ile DVD ye yazdırın bilgisayarı yeniden başlatın bios tuşuna basın ve biostan sizin medyanızı seçin

    ileri tıklatın şimdi yükle seçeneğini seçin kurluma başlayın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim. concord 7 yıl önce
    • Ve bu arada o kurulum esnasında kurtarmak istedigim dosyaları seçebilirmiyim? concord 7 yıl önce
    • kurulum esnasında seçenekler var dosyalarınız kalacak şekilde olanı tercih edersiniz candan 7 yıl önce

    Eğer bir hafta önce problem yok idiyse, hiç uğraşma ve Sistem Geri Yüklemeyi dene (Sistemi problem öncesi bir zamana geri al):

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Yorumdada söyledigim gibi Kurtarma şeçeneklerinde Sorun gider işe yaramiyor yani calismiyor concord 7 yıl önce
    • Sorun giderden girmek şart değill. Linkte gösterdiğim yoldan dene. temmuz 7 yıl önce
    • Veya Güvenli Mod!dan.. temmuz 7 yıl önce
    • Oda olmazsa Windows yükleme DVD'sinden başlatarak kurtarma seçeneklerine girersin. Demoraksilerde çare tükenmez, hemen formatta ne oluyor öyle :) temmuz 7 yıl önce
    • Linkdeki yoldan ve güvenli mod dan yapamam.Çünkü bilgisayar açılmıyor diyorum.Windows yükleme dvdsinden başlatmayıda nasıl yapacağımı bilmiyorum,dvd yok.Yine de Teşekkürler. Ama Kişisel Bilgisayarınızda Tanılama Yapılıyor sorununa çözüm bulursanız çok sevinirim concord 7 yıl önce
    • Tanılama tamalanamıyorsa DVD ile başlatarak tamir etmek zorundasın. DVD yoksa internetten download edersin (ISO). DVD -veya başka bir yükleme medyası - olmazsa zaten nasıl format atıyorsun? O da olmazki.. temmuz 7 yıl önce