Windows 8 metro arayüzünü nasıl kaldırabilirim

başlat menüsü uygulamaları hariç  Windows 8 metro arayüzünü nasıl kaldırabilirim bu ekran bilgisayarı her açışta karşıma geliyor ben direkt masaüstü gelsin istiyorum işletim sistemim Windows 8 dir Windows 8.1 değil

gorele28 gorele28 (387)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Senin bu problemle ilgili güzel bi çözüm buldum..Aşağıda yazdığım adımları uygularsan " Metro Arayüzü Kalkacaktır "

     Görev Çubuğu'na sağ tıklayın ardından Özellikler'e tıklayın.
     Gelen pencerede Gezinti sekmesini açın ; orada bulunan " Oturum Açtığımda....Masaüstüne Git "gibi bir seçeneğin yanındakiişaretini kaldırın ve ardından " Uygula "  butonuna tıklayarak işlemi bitirin.

    Edit 2 :

    Ek olarak bu yöntemleri dene..

     + R tuşuna basarak https://i.postimg.cc/dtMX7tnS/al-t-r-simge.png Çalıştır penceresini aç.

    https://i.postimg.cc/VLB7d9Jd/a-b-l-m.pngbölümüne " regedit " yazarak " Kayıt Defterine " ulaş.

    HKEY_LOCAL_MACHINE > Microsoft  > Windows > CurrentVersion > Explorer adımlarını izle ve RPenabled‘i bulup 1 yazan değeri 0 olarak değiştir ve kaydet ; bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlat.

    " Metro Killer " adlı programı indirip pasif duruma alabilirsin.

    Microsoft Mağazasından " starw8 " adlı uygulamayı indirerek metro arayüzünü değiştirebilirsin.( kaldırabilirsin )

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @gorele28 sen bu ayarı dene ; eğer işe yaramazsa başka yollar deneriz..😉 ybaskin34 4 yıl önce
    • bilgisayarımın işletim sistemim Windows 8 dir Windows 8.1 değil diye belirtmiştim senin göstermiş olduğun sorunun cevabı Windows 8.1 den @ybaskin34 cevabın için teşekkür ederim gorele28 4 yıl önce
    • @gorele28 peki ayarlar - kişileştirme - başlangıç - başlangıcı tam ekran kullan gibi bi seçenek var mı ? ( varsa onu kapat ) ybaskin34 4 yıl önce
    • @gorele28 ek olarak yoruma Edit 2 olarak çözüm ekledim onlarıda bi dene.. ybaskin34 4 yıl önce
    • yok regeditte bahsettiğin yer yok @ybaskin34 metro killeride denedim sonuç aynı gorele28 4 yıl önce
    • @gorele28 hallahallah. regeditle çözülmesi lazımdı.. peki starw8 uygulamsınını denedin mi ? ybaskin34 4 yıl önce