Windows 8 ntldr is missing / ntldr eksik hatası

NTLDR is Missing Press Ctrl+Alt+Del to reboot / NTLDR eksik Yeniden başlat : CTRL+ALT+DELETE

Windows 8  / Windows 8.1 işletim sistemlerinde  ntldr is missing  / ntldr eksik  hatasının sebepleri şunlardır:

  1. Bilgisayar sabitdiski BIOS'dan düzgün ayarlanmamış
  2. Bilgisayar  açılış dosyaları olmayan bir diskten açılmak isteniyor.
  3. NTLDR veya NTDETECT.COM dosyası bozulmuş
  4. Boot.ini dosyasında yanlış yapılandırma
  5. Windows 8'den Windows 8.1 e yükseltme sırasında hata oluşması
  6. Bilgisayara yeni sabitdisk takmak
  7. Windows 8 / Windows 8.1 boot yani açılış sektörünün zarar görmesi

Windows 8  / Windows 8.1 işletim sistemlerinde  ntldr is missing  / ntldr eksik hatasının çözümü şu şekildedir

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8  / Windows 8.1 işletim sistemlerinde  ntldr is missing  / ntldr eksik  hatası nasıl çözülür?

    • Bilgisayarınızın BIOS' unda değişiklik yaptınız mı?
      Bios'da değişiklik yaptıysanız değişiklikleri geri alın.
    • Bilgisayara yeni bir sabitdisk  taktınız mı?
      Bilgisayarınıza yeni bir sabitdisk taktıysanız açılış önceliklerinde bir karışıklık olmuş ihtimali var. BIOS'de BOOT Order menüsünden Windows 8 / Windows 8.1 hangi distek yüklü ise onu ilk sıraya getirmelisiniz. Açılış diski olmayana bir distek açılışı denerseniz ntldr is missing  / ntldr eksik hatası alırsınız.
    • Bilgisayarınızın CD/DVD'di sürücünde bir disk takılı mı?
      Açılış özelliği olmayan CD / DVD gibi medyalar, bilgisayarızın açılış önceliği CD/DVD olarak ayarlıysa ntldr is missing  / ntldr eksik hatasına neden olabilir. CD/DVD sürücüden diski çıkartmanız ve bilgisayarı yeniden başlatmanız çözüm sağlar.

    Eğer ntldr is missing  / ntldr eksik hatasının nedeni yukarıdakilerden biri değil ise çözüm Windows 8 / Windows 8.1 işletim sistemini onarmak olacaktır.

    NTLDR veya NTDETECT.COM dosyalarında veya BOOT sektördeki bozulmalarda yapılması gereken bilgisayarı onarım modunda açmaktır.

    Bunun için  Windows 8 / Windows 8.1 yükleme diskine ihtiyacınız olacak.

    1. Bilgisayarınıza Windows 8 / Windows 8.1 yükleme DVD'sinitakın takın.
    2. Bilgisayarınızın marka ve modeline göre açılış önceliğini ayarlamanız gerekecektir. Bilgisayarı açtığınızda ve ekrana görüntü geldiği anda F2 veya  F12 gibi bir tuş basmanız gerekecek. Bu tuş bilgisayarızın ekranında yazar. (Açma dügmesine bastığınız anda ekrana gelen il ekran)
    3. Açılış önceliğini CD/DVD sürücü olarak ayarlayın.
    4. Windows 8 nasıl onarılır? linkindeki aşamaları uygulayın.
    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)