Windows 8 ses sorunu

Windows 8 güncellemeden sonra ses gelmiyor.

Windows 8 kullanıyorum. HP Notebook'um var. Geçen gün Windows 8 güncellemesini yükledim. Güncellemeden sonra daha önce çalışan ses artık çalışmıyor. Hoparlörlerden ses gelmiyor. Windows 8 ilk açıldığında ses geliyor. Fakat sonra ses kesiliyor. Video izlerken, müzik dinlerken Windows 8'den, hoparlörlerden ses gelmiyor.

Herhangi bir hata vermiyor. Sorunun güncellemeden kaynaklandığını düşünüyorum.

Windows 8 ses sorunun çözümü nedir?

alivecan alivecan (337)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Windows 8 ses sorunu çözümü için, özellikle Windows güncellemelerinden sonra karşılaştığınız sorunlar için şunları deneyebilirsiniz.

    Windows 8 güncellemesinden sonra Windows ilk açıldığında ses geliyor fakat sonra wb sitelerinde, videolarda, mp3 müziklerde ses gelmiyor sorununu sadece siz yaşamıyosunuz. Bunu yaşayan pek çok kullanıcı var şuanda.

    Windows 8 ses sorunu çözümü  1:

    1. Denetim Masasına gidin.
    2. Aygıt Yöneticisini tıklayın.
    3. Aygıt Yöneticisinde Ses, video ve oyun denetleyicileri bulun.
    4. Ses kartınızı bulun (Örneğin Realtek High Defination Audio)
    5. Sağ tuşla tıklayın ve Devre Dışı Bırak'ı seçin.
    6. Tekrar sağ tuşla tıklayın Etkinleştir'i seçin.
    7. Şuan Windows 8 ses sorunu çözümlenmiş olmalı. Sorun devam ediyorsa aşağıdaki çözümleri deneyin.

    Windows 8 ses sorunu çözümü 2:

    Windows 8 ses sorunlarında diğer çözüm yöntemi sürücüyü güncellemektir. Eğer ses kartınız Windows güncellemesinden sonra uyumsuz durumuna düştüyse üreticinin sitesinden en son Windows 8 uyumlu ses sürücülerini indirin.

    Yukarıdaki aşamada Aygıt Yöneticisinde gördüğünüz ses kartınızın adını ve modelini Google üzerinden aratarak üreticinin web sitesine erişebilir ve Windows 8 ses sorununun çözümü için gerekli güncel sürüyücü edinebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      hp sitesinde uygun sürücüyü taratıp yeniden kurun bu işlemden önce eski sürücünüzü kaldırın sistemi yeniden açıp kuruluma başlayın windows 8 sürücüsü yoksa windows 7  yada vista sürücüsünü indirin kurmaya başlamadan sağ tıklayıp uyumluluk modunda  indirdiğiniz sisteme göre   uygulayıp kurun .saygılarımla

      mehmetyildiz mehmetyildiz (19)
      9 yıl önce cevaplandı

        Arkadaşlar ne yaptiysam sorun devam ediyor. mecburen windowsları yeniden kurdum. Bu bir viruste olabilir.

        technotime technotime (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          Merhaba değerli arkadaşlar. Ben de bu sorunla bir kaç bilgisayarda karşilaştim. Farkli marka ve modellerde. Tek ortak nokta windows 8 olmalari. 8.1 e yükseltsek sorun hallolur mu acaba? Bir de ses hepten de gitmiyor. Kapatip aciyorsun var. Bir daha kapatip açiyorsun yok.

          zeitgest zeitgest (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            Ben de denedim 1. çözümü işe yaramadı maalesef :/

            jene20 jene20 (1)