Windows 8 sürekli kablosuz ağdan kopuyor

Yeni aldığım Windows 8 yüklü laptop'da Wi-fi ye bağlandıktan sonra sık sık wi-fi bağlantısı kopuyor.

Tekrardan kablosuz ağa bağlanmak zorunda kalıyorum. Windows 7 kullandığım dönemlerde böyle bir sıkıntı yoktu. Kablosuz ağa bağlanmak ile ilgili bir sorunum yok. Sadece Windows 8'de kablosuz ağa bağlandıktan bir süre sonra kablosuz ağ bağlantısı kopuyor.  Tekrardan giriş yapmam gerekiyor. Windows 8'de Kablosuz ağda kopma sorununu sık sık yaşar oldum.

Neden Windows 8'de sık kabosuz ağdan çıkıyorum?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 13 Cevap

    Windows 8'de sık sık kablosuz ağdan çıkma sebebiniz güç seçenekleri olabilir.

    Windows 8 Kablosuz Ağ Sorunu Sorun Giderme Aşama 1

    1. Klavyeden Windows (üzerinde windows simgesi olan tuş)  tuşuna basın.
    2. Windows 8 İngilizce ise Power Options Türkçe ise Güç seçenekleri yazın.
    3. Hangi Güç planını kullanıyorsanız onu seçin ve Change Plan Settings /  Plan ayarlarını değiştiri seçin.
    4. Change Advanced Power Settings / Gelişmiş Güç ayarlarını değiştir'i seçin.
    5. Scroll aşağı indirin ve Wireless Adapter Settings / Kablosuz ağ adaptörü ayarlarını seçin.
    6. Power Saving Mode / Güç tasarufu modu altında Pilde ve  Prize takılı yazan yerlerde Maximum Performance / En yüksek performans seçin.

    Windows 8 Kablosuz Ağ Sorunu Sorun Giderme Aşama 2

    1. Denetim Masasına gidin. Network and Internet >Network and Sharing Center (Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları) yolunu izleyin.
    2. Kablosuz ağ bağlantınızı seçin (Mavi renkli ve bağlı görünen) iki kere tıklayın.
    3. Açılan pencereden Özellikleri seçin.
    4. Daha sonra Yapılandır'ı seçin (Configure)
    5. Güç Yönetimi altında Allow computer to turn off this device to save power / Güç kazancı için bilgisayar bu aygıtı kapatsın işaretini kaldırın.
    6. Tamam tıklayarak kapatın
    7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

    • bi şey sorucam benim internetim bilgisayarı açınca geliyor 1 dk sonra fln gidiyor arda bi nadir geliyo acil yardım lütfen barknarol 7 yıl önce

    Çok teşekkürler... Sorun ağ özelliklerinden miş çözüldü,sağolun..

    darqhawq darqhawq (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      Çok teşekkürler...  sorunum çözüldü......

      yusufbozar yusufbozar (348)
      9 yıl önce cevaplandı

        Bence çok kimsenin bilmediği ve farkında olmadığı çok faydalı bir bilgi. Uzmanım. net'te bu tür bilgiler ve çözüm yollarının dahada çoğalmasını diliyorum.

        Ek ve alternatif bilgi:

        Muratın gösterdiği yoldan çözüm sağlayamayanlar, modem arabiriminden kanal ayarlarını değiştirerek denemeler yapsın. En iyi bağlanılabilinen kanallar 1, 6 ve 11'dir. Ama bu elbette mutlak değil. Bulunan ortamdaki elektronik veya metalik aletlerin yoğunluğuna ve konumuna göre değişebilir. Öyleyse verdiğim kanallardan performans sağlanamazsa (veya kopmalar devam ederse), diğer kanallarda denenebilir. Bahsettiğim ayarlar modem arabiriminde kablosuz ayarlar sekmesinden yapılır.

        temmuz temmuz (12505)
        9 yıl önce cevaplandı

          WinXp için aynı yolu takip ettim, çok teşekkürler yararlı bir bilgi...
          Win XP Kullanıcıları için;

          Denetim Masası --> Ağ Bağlantıları --> Mevcut Kablosuz Ağ bağlantısının üzerine sağ tıklayıp Özellikler deyin --> Yapılandır'a tıklayın --> Güç yönetimi sekmesine gelin --> Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın.

          bitebessum bitebessum (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            sorunum çözülmedi. wifi ' ya bağlı görünorum ama internet bağlantısı yok. bağlantıyı kes diyip yeniden bağlanınca sorun düzeliyor ama 25-30 dk sonra yeniden aynı sorunla karşılaşıyorum

            sntrk sntrk (1)
            9 yıl önce cevaplandı

            • Modem arabiriminden kablosuz kanallarını değiştirerek dene. En iyi bağlanılabilinen kanallar 1, 6 ve 11'dir. Ama bu elbette mutlak değil. Bulunan ortamdaki elektronik veya metalik aletlerin yoğunluğuna ve konumuna göre değişebilir. Öyleyse verdiğim kanallardan performans sağlanamazsa, diğer kanallarda denenebilir. Bahsettiğim ayarlar modem arabiriminde kablosuz ayarlar sekmesinden yapılır. temmuz 9 yıl önce

            Merhaba ;

            Asus x552c marka ve model bilgisayar kullanmaktayım . Bilgisayarı alalı henüz 1 ay oldu ama henüz hayrını göremedim . Konuyla ilgili bir çok kez araştırma yapıp bir çok makale okudum ama henüz problemin giderilmesini sağlayamadım . Bilgisayarla beraber gelen windows 8 işletim sistemini beğendim ve kullanmaya başladım . İnternete bağlanıyorum ve bağlantı sürekli kopuyor sonra tekrar bağlantı kuruyorum. Bu durum haliyle can sıkıcı bir hal almaya başladı . evde kullanılan iki tane bilgisayar var bunlardan diğeri windows7 işletim sistemini kullanıyor ve bağlantı koptuğu sırada bu bilgisayarın bağlantısı kopmuyor sadece benim kullandığım win8 işletim sistemlinin ki kopuyor  Driverler  güncel durumda , ISS ile yaptığım görüşmede herhangi bir hata tespiti bulunmadıgı bildirildi ,daha sonra çözüm olarak bilgisayara win7 işletim sistemini kurup tekrar denedim win7 de internet bağlantısıyla ılgılı herhangı bir problem yasamadım yalnız donanımlar win 8 uyumlu oldugundan sureklı alınan mavi ekran hatalarına istinaden tekrar win8 kurmak zorunda kaldım , buna haricen ;
            Güç seçenekleri üzerinden kablosuz bağdaştırıcı ayarları sekmesinden güç tasaruf modu en yüksek performansa çıkarıldı  .
            Wifi Seçenekleri altından Microsoft ağları için istemci altından yaptıgım yapılandırmada  güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu bağlantıyı kapatsın seceneğı kaldırıldı . son olarak

            Başlangıç Ekranında  CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

            1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)

            2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

            3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

            4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

            5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

            6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
            Adımları uygulandı hala bir sonuç alamadım yarıda kalan skype görüşmeleri , araştırma yaparken bağlantının birden kopması , İzlenen videonun yarıda kesilmesi gibi durumlar adeta kabusa dönüştü. Acil yardımınıızı rica ediyorum .

            İyi çalışmalar dilerim ....

            jakor jakor (1)
            9 yıl önce cevaplandı

            • Yapılması gerekenlerin bir kısmını zaten yapmışsın. Diğerlerinide denemek için http://uzmanim.net/soru/telefonumdan-internete-girebiliyorum-ama-laptopumdan-giremiyorum/30610 linkindeki konudan (orada bana ait mesajda yer alan tavsiyelerden) faydalanabilirsin. temmuz 9 yıl önce
            • 1. komut modemini etkiler ve bozulmasına neden olabilir. Tabii bağdaştırıcını antivirüsünü cloud programları da etkiliyor.Hatta ttneti bile... yusufbozar 9 yıl önce

            Merhaba,

            1 Yıl önce HP Pavilion aldım 2.400TL'ye cihazım gayet iyi özelliklere sahip ve Win7'de internete çıkıyordum ama başka bir mekana gittiğimde internete bağlanıp 2-3dk sonra kopuyordum ve Windows 8'e çıkardım makineyi bu kopmaları çok yaşadım en sonunda araştırmaya koyuldum ve bunu gördüm saatler boyunca araştırma sonunda 2 seçeneğide yaptım ve şu an 34DK'dır aralıksız internet kullanıyorum..

            HP firması modem ile kablolu bağlantı yaptı Bilgisayarıma uzaktan erişim sağladı onlar bile bana 'abi çok enteresan böyle bir durum olmaması lazım' dediler yollayın bize dediler yollamadım burda sizin sayenizde yaptım Allah hepinizden razı olsun,binlerce kez teşekkür ederim,iyi bir kullanıcı kazandınız bundan sonra aktif olacağım,hepinize binlerce kez teşekkürler...

            Hayırlı geceler dilerim.

            poart poart (1)
            9 yıl önce cevaplandı

            • Çok teşekkürler mesajınız için. murat 9 yıl önce

            Merhabalar. Yaklaşık 2 ay önce Casper Nirvana dizüstü bilgisayar aldım. Şu an kyk gibi kalabalık bir yerde toplu kablosuz ağ kullanıyoruz. Bilgisayarımı ağa bağlıyorum 1 dakika bile olmadan ağ bağlı full çekiyor göründüğü halde internete bağlanmıyor, bağlantıyı kesip tekrar bağlanmak zorunda kalıyorum, en ufak dosyaları bile indirirken yarım kalıyor. başka bilgisayarlarda olup olmadığını sordum. öyle bir sıkıntılarının olmadığını söylediler. burda yazanları uyguladım, driverlar güncel ama sorunum hala devam ediyor. Başka ağlarda örn:telefonumu modem olarak kullandığımda ya da okulun internetinde gayet iyi ama bazı cafelerde de aynı sorunla karşılaşıyorum. yardımcı olur musunuz? teşekkürler.

            esrayildiz esrayildiz (1)
            9 yıl önce cevaplandı

            • Sizin sorununuz farklı ağlara dahil olduğunuzda ortaya çıkıyormuş. Bazı kablosuz ağ bağdaştırıcıları farklı ortamlarda bulunan kablosuz ağ dağıtıcıları ile uyum sorunu yaşayabilir. Muhtemelen sizin yaşadığınız bir tür uyum sorunu. Bunu yazılımsal olarak çözmeniz mümkün değil. Kullandığınız bilgisayarın ağ kartı her cihaz ile uyumlu bir şekilde çalışmıyor demektir. murat 9 yıl önce
            • teşekkür ederim. peki ne yapmam gerekir? çözüm yeni bir ağ kartı mı? esrayildiz 9 yıl önce
            • USB harici kablosuz ağ adaptörü deneyebilirsiniz. Başka da yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. murat 9 yıl önce
            • tekrar teşekkür ederim. esrayildiz 9 yıl önce

            gerçekten çok işime yaradı çok teşekkürler :)

            berkay1212 berkay1212 (1)
            8 yıl önce cevaplandı

              Merhaba arkadaşlar asus k550j kullanıyorum yaklaşık 1 hafta oldu pc yi alalı ama dün bilgisayar kendi kendine wifiden kopmaya başladı halada kopuyor yardımcı olursanız sevınırım

              tolunayp tolunayp (1)
              8 yıl önce cevaplandı

                Allah Razı Olsun Kardeşim.

                İşe yaradı gibi. Eskiden dakka başı giderdi şimdi 15 dkde bir falan gidiyor.

                focusland focusland (1)
                7 yıl önce cevaplandı

                  merhaba ,

                  ben sevdiğimden ve vazgeçemediğimden hala windows 7 kullanıyorum ama 5 dakikada 1 den fazla  bağlantı kopuyo sinir oldu artık wireless a nasıl çözebilirim ?

                  eksioglu eksioglu (1)