windows 8 ve 10 recovery( fabrika ayarları) oluşturma nasıl yapılır

windows 8 ve 10 recovery ( fabrika ayarları) oluşturma nasıl yapılır?

candan candan (4301)
8 yıl önce sordu

  • Candan Merhaba, uzmanim.net üzerinde güvenilirlik arttırmak için ikinci bir kullanıcı açmak yasaktır. "acemiyiz" kullanıcı için sistem uyarı veriyor. Bu uyarıları dikkate almazsan her iki kullanıcı da cezaya maruz kalacak. Bilgine. hakan 8 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bilgisayara cd veya usb ile format atıldıysa , fabrika ayarları siliniyor. Tekrar fabrika ayarları oluşturmak gerekir.

Windows 8 ve 10 recovery ( fabrika ayarları) oluşturma nasıl yapılır:

  1. Yeni bir sürücü oluşturalım 3 GB, örnek: H olsun.istediğiniz harf olabilir sürücü harfi recovery kodudada aynı olması gerekir
  2. İki tane klasör açalım, birine yenile olarak adlandıralım diğerini yeni klasör olarak adlandıralım.
  3. C sürücüyü açalım ve sırasıyla windows+system32+recovery+ (ReAgent) bunu oluşturduğumuz yeni klasör içine yapıştıralım.
  4. Kurtarma medyamızı bilgisayara takalım ve sırasıyla sources+ ( install.esd ) bunu da oluşturduğumuz yenile klasörü içine yapıştıralım.
  5. Bu klasörleri yukarıda oluşturduğumuz sürücü içine atalım.
  6. cmd yönetici olarak çalıştıralım ve aşağıdaki kodu yapıştıralım;

reagentc /setosimage /path H:\Yenile /target C:\Windows /index 1   entr tuşuna basalım.

not: sürücü harfi ne ise yukarda recovery kodunda o olması gerekir örnek ( H ) örnek siz sürücünüzü oluşturuken ( F ) harrfi yaptıysanız yukardaki ( H ) harfi ( F ) olarak değitirebilirsiniz

candan candan (4301)