Windows 8 ve 8.1 başlangıç ekranında fayansları varsayılana sıfırlama ve resetleme

Windows 8 ve 8.1 başlangıç ekranında fayansları varsayılana sıfırlama ve resetleme işlemini nasıl yaparım?

yusufbozar yusufbozar (348)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çalıştırı açıp aşağıdaki komutu yazıyoruz.

    %LocalAppData%\Microsoft\Windows\

    Açılan sayfada iki tane dosya göreceksiniz.

    appsFolder.itemdata-ms
    appsFolder.itemdata-ms.bak

    Bu işlemi yapmadan önce bir yedeğini almalısınız daha sonra geri dönebilmeniz için ve dosyaları silin. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ya da oturumu kapatın.Bu işlemi komut yönrticisini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu girerekte yapabilirsiniz.

    del %LocalAppData%\Microsoft\Windows\appsFolder.itemdata-ms*

    Böylece açılış ekranı ilk format attığınız hale gelecek. Yani sıfırlanacak.

    yusufbozar yusufbozar (348)