Windows 8 ve 8.1 Etkinleştirme Hatası 0xC004F061 Çözümü

Windows 8 etkinleştirilirken 0xC004F061 hata kodu alıyorum çözümü nedir

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 etkinleştirmek isterken 0xC004F061 hata kodu gelebilir. Sorunu çözmek için bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz

    1. Windows + R tuşlarına basın
    2. Gelen çalıştır penceresine regedit yazıp çalıştır butonuna basın.
    3. Eğer yönetici onayı istenirse yönetici hesabı parolasını girip çalıştırın veya onaylayın.
    4. Gelen kayıt defteri düzenleyicisi penceresinin sol tarafındaki klasörlerden HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\OOBE klasörüne gidin.
    5. Sağ tarafta MediaBootInstall anahtarına sağ tıklayıp Değiştir seçenğine tıklayın.
    6. Değer yerine 0 yazın Tamam butonuna tıklayın.
    7. Kayıt defteri düzenleyicisi penceresini kapatın.
    8. Yönetici olarak komut istemini çalıştırın nasıl yapılacağını bilmiyorsanız: http://uzmanim.net/soru/windows-8-de-komut-istemi-yonetici-olarak-nasil-calistirilir/13773
    9. Komut satırı ekranına slmgr -rearm yazıp enter tuşuna basın.
    10. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Anonim Anonim (156)