windows 8 ve win 10 otamatik bakım kapatma ve açma nasıl yapılır

candan candan (4301)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    windows 8 ve win 10 otamatik bakım kapatma ve açma nasıl yapılır

    1) görev zamanlayıcı+görev zamanlayıcı kitaplığı + microsoft+windows+TaskScheduler+( Regular Maintenance ) sağtıklat durdur veya çalıştır

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Windows 10 otomatik bakım kapatma

      1. Başlat'a sağ tıklayın.
      2. Çıkan menüden Komut İstemcisi(Yönetici)'ni çalıştırın.
      3. Komut İstemcisi(Yönetici)'ne "powercfg -waketimers" yazın ve enter'a tıklayın.
      4. Eğer karşınıza çıkan mesaj ‘There are no active wake timers in the system’ ise aşağıdaki adımları uygulamanıza gerek yok. Çünkü otomatik bakım zaten cihazınızda devre dışıdır.
      5. Eğer karşınıza çıkan mesaj aşağıda bulunan resimdeki gibi ‘Maintenance Activator’ ise aşağıdaki adımları uygulayın.

        windows10-otomatik-bakim-1

      6. Başlat'a sağ tıklayın
      7. Çalıştır'ı açın
      8. Çalıştır'a "wscui.cpl" yazın ve Tamam'a tıklayın.
      9. Karşınıza "Güvenlik ve Bakım" ayarları gelecektir.
      10. "Güvenlik ve Bakım" sayfasında alt tarafta bulunan Bakım'a tıklayarak alt menülerini açın.
      11. Otomatik bakım'ın altında bulunan Bakım ayarlarını değiştir'e tıklayın.
      12. Karşınıza gelen Otomatik bakım sayfasında aşağıdaki örnekte olduğu gibi alt kısımda bulunan "Zamanlanan bakımın zamanlanan saatte bilgisayarımı uyandırmasına izin ver" seçimini kaldırın.

        NOT: Eğer "Zamanlanan bakımın zamanlanan saatte bilgisayarımı uyandırmasına izin ver" kutucuğu zaten seçili değilse kutucuğu seçin ve Tamam'a tıklayın. Ardından tekrar aynı sayfaya girerek kutucuğun seçimini kaldırıp Tamam'a tıklayın.

        windows10-otomatik-bakim-2
      13. "Zamanlanan bakımın zamanlanan saatte bilgisayarımı uyandırmasına izin ver" seçimini kaldırdıktan sonra 3. adımı tekrarlayarak Windows 10 otomatik bakım kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz.
      brsozl brsozl (1961)
      8 yıl önce cevaplandı

      • çok basit yoldan kapatmayı yukarda tarif ettim ben denemesini yaptım sorunsuz oluyor candan 8 yıl önce