Windows 8 yüklü bilgisayarımda mavi ekran hataları alıyorum

Windows 8 yüklü bilgisayarımda mavi ekran hataları alıyorum ..hata kodları şunlar ne yapmalıyım neden kaynaklanıyor ?

http://i.hizliresim.com/eXpWAO.jpg

http://i.hizliresim.com/wbR83n.jpg

http://i.hizliresim.com/KdEjpQ.jpg

dj91 dj91 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mavi ekran hataları genellikle donanım aygıtları ile veya bu aygıtların donanım sürücü yazılımlarından doğan sorunlardan kaynaklanabilir. Bilgisayarlarınızda kullandığınız standart yazılımlar oyun vb Mavi Ekran hatalarını vermezler.

    Mavi Ekran Hatalarının Çözümü

    1. Sistem Kurtarma: Eğer bilgisayarınız mavi ekran vermeye başladıysa, sistem kurtarmayı kullanarak bilgisayarınız daha önce aldığınız sistem yedeğine döndürerek problemlden kurtulmanızı sağlayabilir.
    2. Donanım Sürücü Güncelleme: Ses,Ekran,Network vb Sürücülerinin güncel versiyonlarını yüklemeyi deneyebilirsiniz.
    3. Kötü Amaçlı Yazılım için Tarama: Bu yazılım ile Windows ‘un dibine kadar kazarak dip tarama yapabilir Windows ‘un kalbi olan kernel dosyalarda hasas tarama yaparak problemli dosyalara kancayı atabilirsiniz. Bu  programı kullanarak herhangi bir yazılımın sistem dosyalarınızda sıkıntı yaratmadığını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
    4. Mavi Ekran Hatası – Donanım Problemleri: Mavi ekranlar bilgisayarınızda ki bozuk donanımdan da kaynaklanabilir. Ramlerinizi ve diğer donanımlarınızı hatalar için tarayın, sıcaklık kontrolleri yaparak, aşırı ısınma problemine göz atın.
    5. Windows’u Tekrar Yükeleyin:Windows'u tekrar yükleyerek bu sorundan kısaca kurtulmayı deneyebilirsiniz.(En son İhtimal)
    emkoroglu emkoroglu (327)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhaba, sizdeki mavi ekran hataları donanım kaynaklı görünüyor. Mavi ekran hatalarını çözmek zahmetli bir iştir.

      Teker teker donanım birimlerinizi kontrol etmeniz gerekecek. Aşağıda sizinle benzer sorun yaşayan kişilere ait daha önce cevaplanan sorular mevcut.  Bunları lütten dikkatli inceleyin.

      PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası

      Bilgisayarım sürekli donuyor çeşitli hatalar veriyor.

      Maalesef  mavi ekran hatalarında "şu programı kaldırın", "şu programı yükleyin" tarzında bir cevap almanız mümkün değil.

      murat murat (12492)