Windows 8 yüklü güncellemeleri kaldıramıyorum

merheba arkadaşlar windows 8.1 single language işletim sistemindeki yüklü olan güncellemelerin arasında 771 MB lik güncelleme olan Microsoft Windows (3000850) için güncelleştirmeyi kaldırmak istiyorum ama o ve diğerlerinin üstüne gelip tıklayıp kaldır butonu yok  Microsoft Windows (3000850) için güncelleştirme çok kasıyor bilgisayarı defalarca format attım @farurhendo nun dediğini yaptım önceki sorumda oda olmadı aynı güncellemeyi indirdim kurarken belki üstüne kurar diye oda olmadı yardımınızı bekliyorum

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8.1 güncelleme kaldırma - videolu anlatım (tıkla)

    Windows 10/8.1/8 güncelleştirmeleri kapatma - videolu anlatım (tıkla)

    Üstteki iki link ile güncellemeleri kaldırmayı ve güncellemeleri tamamen kapatmayı öğrenebilirsin.

    Kaldırmak için ilk olarak kaldırılacak güncelleme üzerine gelerek onu tıklamak gerekir. "Kaldır" ondan sonra..

    Ancak bazı önemli sistem güncelleştirmeleri yüklendikten sonra hiçbir şekilde kaldırılamaz. Belki sende "Kaldır" sekmesi (veya düğmesi) olmamasının sebebi budur.

    Fakat şunuda söylemek gerekirki sen baştan beri yanlış yoldasın. Zira güncellemelerin sistemi kasmasıyla hiçbir alakası yoktur. Tersine güncellemeler sistemin daha düzgün ve sağlıklı (vede güvenli) çalışmasını sağlar.

    Güncellemelerin sistemde kasmaya sebep olmaları sadece güncellemelerin download'ı ve yüklenmelerinde söz konusu olabilir (Sistem konfigürasyonuna göre değişir). Yoksa güncelleştirme tamamlandıktan sonra sistemde kasma falan yaşanmaz.

    Ama eğer sabit diskimde fazla yer yok ve yerden tasarruf için bunu yapmak istiyorum dersen;

    Disk Temizleme'yi kullanarak sabit diskteki gereksiz dosyaları nasıl silebilirim? (tıkla)

    Sistem temizliğinin Sistem dosyalarını temizle seçeneği ile yapılması sana daha fazla yer kazandırırır ve artık bir gerekliliği kalmamış ama diskte oldukça fazla yer kaplayan windows update dosyalarınında temizlenmesini sağlar.

    Disk temizliği sistem performansını olumlu yönde etkileyebilir.

    Sistemde kasmalarla alakalı yapılabilecekler için ayrıca alt linkteki çözümlerden faydalanabilirsin:

    PC'lerde problem çözüm ve genel bakım / iyileştirme yolları (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Temmuz bey en üstteki link videosunda arkadasin anlattigi guncellemelere tikladiginda kaldir butonu cikiyor ama bende cikmiyor😈 işte efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • "Ancak bazı önemli sistem güncelleştirmeleri yüklendikten sonra hiçbir şekilde kaldırılamaz. Belki sende "Kaldır" sekmesi (veya düğmesi) olmamasının sebebi budur." @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce

    Senin bu güncellemelerle derdin ne anlayamadım.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Başka yazacak birsey bulamaďınmı pc kasıyor demişim dimi sorumda efsaneemrahylz 6 yıl önce