Windows 8 yüklü tablette administrator şifresi nasıl resetlenir?

Merhabalar ben windows 8 tablet kullanıyorum ama 2 kullanıcım var administratorun şifresını unuttum diğeri ile de hic bir şey yapamıyorum çünkü Yönetici değil ve yetkisi yok.

Windows 8 yüklü tablette Administrator şifresini  nasıl bulabilirim veya sıfırlayabilirim?

Windows 8 yüklü tabletim Windows 8 Acer W-510

thedark06 thedark06 (1)
10 yıl önce sordu

  • marka ve model nedir? hakan 10 yıl önce
  • acer w-510 thedark06 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Acer w-510 Tablet konusunda bilgi sahibi değilim fakat internette araştırıp bulduğum kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım.

  1. Bir bilgisayarda Windows 8 Administrator şifresi nasıl kırılır? linkinde anlatılan yazılımı indirin ve bunu USB bir belleğe yazdırın. (linkte CD/DVD anlatılıyor, ISO dosyasını USB belleğe yazdıracaksınız).
  2. Acer w-510  açma tuşuna 4-5 sn basılı tutun ve kapatın.
  3. Ses kısma düğmesine basılı tutun ve tablet açma tuşuna basın.
  4. Tables BIOS 'a girecektir.
  5. Secure boot seçeneğini disable yapın.
  6. Açılış önceliğini USB-CD / HDD olarak ayarlayın.
  7. Hazırladığınız içinde Active Password Changer olan USB Belleği Acer w-510 Tablete bağlayın.
  8. Ayarları kaydedin ve tableti yeniden başlatın.

Bundan sonraki aşamalar

http://uzmanim.net/soru/Windows-8-Administrator-sifresi-nasil-kirilir/632 linkinde anlatıldığı gibi yapılmalı.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce cevaplandı

  • Bu işlemin sonunda ekranın altında mavi renkle Windows 8 şifresinin sıfırlandığını belirten bir yazı gelecektir. CTRL + ALT + DEL kombinasyonları ile sistemi yeniden başlatın ve CD’yi çıkarın. Windows 8 açılışta artık şifre sormayacaktır. Denilmiş Bir Sorum Olacak Peki İçindeki Dosyalar Sıfırlanırmı Veya Tablette Şifre Hariç Bir Değişiklik Olurmu Teşekkürler thedark06 10 yıl önce
  • Herhangi bir dosya silinmesi söz konusu olmaz sadece parola sıfırlanacaktır. hakan 10 yıl önce

Youtube linkinde ingilizce olarak anlatılmış zamanım olmadıgı için türkçe anlatım yapamadım denenmiş ve sorunum çözülmüştür

https://www.youtube.com/watch?v=j7yQgxUfFyU

saka saka (1)