Windows 8 yüksek cpu kullanım oranı

Arkadaşlar merhaba.

Uzun bir süre Windows 7 ultimate kullandım, bilgisayarcımın tavsiyesi üzerine format atarak windos 8i yüklettim. Bilgisayarımı sadece oyun amaçlı kullanıyorum, ama cpu değerlerinde aşırı derecede bir yükselme oluyor. Konu hakkında internette uzun bir araştırma yaptım ama çözüm olarak söyledikleri hiç bir şey benim sorunumu gidermedi. Cpu değerleri boştayken %40 a kadar yükselip düşüyor, oyun oynandığı esnada %90 - %100 arasında gidip geliyor. Bu da haliyle donma ve kasmalara sebep oluyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim, şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

oynadığım oyun Pubg Mobile, oyun oynandığı esnada kullandığı cpu değeri %40-60 arası

sistem özellikleri

120 gb ssd

8gb ddr3 ram

2gb nvidia 920m serisi ekran kartı

arka planda çalışan ve süreki cpu harcamasına neden olan microsoft işlemlerinden kurtulmak istiyorum, pc yi tam performans olarak tek bir oyuna ( uygulamaya ) yöneltmek istiyorum, bu mümkün mü?

cedirc cedirc (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Görev yöneticisini açtığında en çok CPU tüketen uygulama hangisi ?

    Bilgisayarı MalwareBytes antivirüs ile tarat öncelikle.

    Bide bilgisayarın sıcaklık değerleri nedir ? ( boşta ve yük altında iken )

    Aida64 / Speccy / HW Monitör ile sıcaklık değerlerini kontrol edip yazabilir misin ? ( 3 programdan biri ile kontrol et )

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)