Windows 98 kayıp cd key nasıl bulabilirim?

-1

Windows 98 yüklü bilgisayarım hata mesajları vermeye başladı. Format atıp yeniden yüklemek istiyorum ama Cd key'in yazılı olduğu kutu kayıp. Bilgisayarımda yüklü olan bilgilerden bu cd-key'e ulaşabilir miyim?

buse01 buse01 (0)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet , bu bilgiyi Registry kayıtlarından bulup çıkartabilir ve bir kenara not edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

    1. BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR komutunu çalıştırın.
    2. REGEDIT yazın ve ENTER tuşuna basın. REGISTRY editörü ekrana gelecektir.
    3. Sol taraftaki ağaç yapısını kullanarak HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion anahtarına gelin.
    4. Sağ taraftaki listede ürün numaranızı göreceksiniz. .
    Artık bu ürün numarasını bir kenara not alabilir ve bu bilgiyi bir sonraki Windows kurulumunuzda kullanabilirsiniz.  Saygılarımla...

    taha6161 taha6161 (-99453)