Windows açılırken ekran gelmiyor, ne yapmalıyım?

Merhaba, Win 10 kullaniyorum. PC acilirken nadir de olsa bazi zamanlar acilma ekrani donuyor (windowsun hosgeldin yazisinin ekraninda o yazi gelmiyor sedece arkaplan resmi geliyor.) Bunun sebebi nedir? Aklimda iki ihtimal var;

Birincisi, laptopu uzun sure sarzda birakmam.
İkincisi, kullanimi bitirdikten sonra 1 -2 saat boyunca kendisi uyku modunda kalmasi.

Bu sorunun bunlarla ilgisi var midir? Sorunu nasil giderebilirim?

kullanici47885 kullanici47885 (1)
2 yıl önce sordu

  • Bana kalırsa format at derim :d tempest 2 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Merhaba, bilgisayarınıza format atmanıza gerek yok yapmanız gereken sadece bilgisayarınızın uyku modunu devre dışı bırakmak ve ardından disk düzeltmesi yapmak yani diskinizde zarar görmüş olan uygulamaları düzeltmek.

Bilgisayarınızın diskini onardıktan sonra bilgisayarınızda temiz ön yükleme yapın.

darkcrak darkcrak (5168)
2 yıl önce cevaplandı

  • Cozumunuzu deneyecegim. Buna bir virusun sebep ol a ihtimali var midir? Veya bu durum ilerde tehlike olusturur mu? kullanici47885 2 yıl önce
  • Elbette virüste bulaşmış olabilir yani bilgisyarınızı malwarebytes ile taramanızı öneriyorum. darkcrak 2 yıl önce
  • Merhaba. Bu sorunun sebebinin ekran karti driverinin kurulmamis olmasi olabilir mi? @darkcrak kullanici47885 2 yıl önce