Windows açılırken Windows 7 mi 8 mi açılsın. Sorununun çözümü nedir?

S.a ben bir pc ye on yükleme ile win8 pro format attım eski sistem diskini bicimlendirdim format bittiğinde pc açılırken bilgisayar windows 7 ile mi windows 8 ile mi açılsın diye yazı geliyor

Benim eski sistem win7 di ben on yükleme ile attım formatı o yazının gelmemesi lazım çünkü biçimlendirmiştim.

Ben genelde atiyordum bu yazı gelmiyordu normal de ama geçen gün aynı şekilde başka bir pc ye format attığımda bu yazı geldi

Sizce sorunu nasıl çözülür

muha189 muha189 (29)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çözüm:

    1. Windows+R tuşlarına basarak çalıştır ekranını aç.
    2. Çalıştır ekranına msconfig yaz ve enter'i tuşla.
    3. Msconfig ekranından Önyükleme ekranına gel.
    4. Önyükleme yerinden Windows 7'yi sil.

    Umarım bu çözüm işine yarar.

    darkcrak darkcrak (5168)