Windows açılırken Yanlış harddiskten açıyor.

Merhaba

windowsun açılırken corsair harddiskinden açılması gerekiyor ama başka bir harddiskten açıyor.

Her sefereinde boot menuye girip harddiski seçmek zorunda kalıyorum.

Advanced modda kullanacağım harddiski göremiyorum.

Teşekkrler

konaken1 konaken1 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bunun için Bilgisayarın Bios yani Setup bölümüne girmelisiniz.

    BIOS da Boot Sequence / Açılış önceliği ekranında hangi diskten bilgisayarınız açılsın istiyorsanız onu seçmelisiniz.

    Bilgisayarınızın marka / modelini belirtmiş olsaydınız aşamaları yazabilirdim.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bios a giriyorum zaten.

      Açılış öncekliği boot menuden harddiki seçiyorum ama bunu her seferinde yapmam gerekiyor.

      Advanced menuden seçmem gerekiyor, orada da hardiski göremiyorum.

      Team viewer ile çözülmesi gerekiyor galiba.

      konaken1 konaken1 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Teamviewer ile BIOS'a bakmak mümkün olmaz. Bilgisayarın marka ve modeliniz yazar mısınız? cemkara 9 yıl önce
      • Bilgisayarım toplama bir bilgisayar . Asus olduğunu biliyorum. i7 işlemcisi var konaken1 9 yıl önce
      • anakart modeli nedir? cemkara 9 yıl önce
      • Performans bilgileri ve araçları bölümünde yazması lazım ama oradada yazmıyor. Üretici ve model konaken1 9 yıl önce
      • Anakartın üzerinde model bilgileri yazar, kasayı açıp bakabilirsiniz. alattin 9 yıl önce