windows açılmıyor yardım !!!

kolay gelsin herkeze iyigünler öncelikle  laptobuma bi program kurdum başlangıçla ilgili ertesi gün kalktım windows açılmıyor bişey dönüyot sonra failed falan yazıyor neyapmam lazım :(

deniza deniza (49)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Büyük ihtimal ile windowsun açılış bölümü hasar görmüş olabilir.

    Çözüm ;

    • Windows Yükleme CD'sini Takın.
    • Bilgisayarı Yeniden Başlatın
    • Açılışta f12 boot menu tuşuna basın ve CD den başlatın
    • Windows yükleme ekranı geldikten sonra bilgisayarımı onar seçeneğini seçin
    • Gelişmiş seçenekleri seçin ve Konsol ekranını açın

    Ve sırası ile şu komutları girin;

    • bootrec.exe/rebuildbcd
    • bootrec.exe/fixboot
    • bootrec.exe/fixmbr

    Tekrar bilgisayarı yeniden başlatın sorun çözülecektir.

    feritarslan feritarslan (303)
    9 yıl önce cevaplandı

    • oh bee :D deniza 9 yıl önce