Windows arama ekranına bir şey yazınca hemen kapanıyor.

Merhaba,

Bilgisayarımda C: diski tıka basa doldu, disk temizleme yapmak için arama çubuğuna disk temizleme yazıyorum fakat bilgisayar öyle yavaşladı ki, arama çubuğunabir şey yazıyorum, donuyor ve kapanıyor. Windows Gezginini yeniden başlattım hala aynı. Bilgisayarı yeniden başlattım aynı yine. Ne yapmalıyım?

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    C Sürücüsü üzerinde sağ tık ile Özellikler ve sonra Genel sekmesi altında "Disk Temizle"..

    Ve ayrıca windows "Sorun Gider" araçlarından faydalanarak sistemdeki hata ve problemleri düzeltmeyi dene:

    Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

      Disk Temizleme aracını Çalıştır bölümünden de açabilirsin.

      Windows tuşu + R'ye basarsın ve Çalıştır açılır. Sonra cleanmgr.exe yazarsın ve Disk Temizleme aracını çalıştırıp devam edersin.

      omercik omercik (9418)