Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı.

Windows açılırken aşağıdaki şekilde hata veriyor:

Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı.

<Windows root>\system32\ntoskrnl.exe

Yukarıdaki dosyanın bir kopyasını yeniden yükleyin.

Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı.  hatasının çözümü nedir?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows açılırken aşağıdaki şekilde hata veriyor:

    Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı.

    <Windows root>\system32\ntoskrnl.exe

    Yukarıdaki dosyanın bir kopyasını yeniden yükleyin.

    Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı.  hatasının sebebi Windows işletim sistemine ait bir veya birden fazla dosyanın zarar görmüş olmasıdır.

    Windows sistem dosyalarının bozulme nedeni virüs, malware gibi zararlı yazılımlar,  elektrik kesintisi, düzgün olmayan kapatmalar olabilir.

    Özellikle Windows güncellemesi sırasında yaşanan ani kapanmalar, elektrik kesintisi, veya doğrudan kapanma gibi, Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı. hatası almanıza sebep olabilir.

    Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı. hatasının çözümü için  Windows'u onarmaktır. Windows'u onarmak için Windows kurulum DVD sine ihtiyacınız olacaktır.

    Windows 7  onarma

    1. Windows 7 kurulum diskini CD/DVD sürücüsüne takın.

    2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    3. Bir uyarı görürseniz, CD'den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın.

      Bilgisayarı CD'den başlatamıyorsanız, bilgisayarınızın BIOS ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir.
      Bilgisayarı Cd veya DVD den açma

    4. Dil ayarlarınızı değiştirin ve Sonraki seçeneğini tıklatın.
      Windows 7 onarma - dil seçimi- türkçe

    5. Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
      Windows 7 onarma -  bilgisayarınızı onarın

    6. Onarmak istediğiniz işletim sistemini seçin ve ardından İleri'yi tıklatın.

    7. Sistem Kurtarma Seçenekleri penceresinde Başlangıç Onarma'yı tıklatın.

    8. Ekrandaki yönergeleri uygulayın.

    Bilgisayarım CD / DVD'den başlamıyor?

    Bilgisayarınızı CD'den başlatma

    1. Bilgisayarı açın.

    2. Bilgisayar başlarken, BIOS'a nasıl erişeceğinizi gösteren uyarı için ekranın alt kısmına bakın.

      Genelde, DeleteF1F2 veya F10 tuşlarına basmanız gerekir.

    3. BIOS ekranında  Boot menüsünü seçin.

    4. Listede ilk  Boot aygıtı olacak CD sürücüsünü veya DVD sürücüsünü değiştirin.

    5. Değişiklikleri kaydedin ve BIOS kurulumundan çıkın.

      Bilgisayarınızı sürücüdeki ürün CD'siyle başlattığınızda, "CD'den önyüklemek için lütfen bir tuşa basın" uyarısını görürsünüz. Bir tuşa basmazsanız, bilgisayarınız BIOS listesinde bulunan bir sonraki önyükleme aygıtından başlamaya çalışır. Bir tuşa basma uyarısı kısa bir süre için gösterilir, dolayısıyla bilgisayar başlarken dikkat etmeniz gerekir.

    6. Bilgisayarı Windows 7 yükleme diskinden başlatmak için herhangi bir tuşa basın.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
    10 yıl önce cevaplandı

      ben bilgisayarın fişini çekerek kapattım ve bılgısayarım çok kötü oldu aynı dediğiniz gibi oldu windows cd si bende yok başka bir türlü nasıl hallederim ?

      berat1212 berat1212 (1)