windows başlat menüsü

windows 8.1 windows 10'a yükselttim ancak başlat mensü açılmıyor ne yapabilirim

faruknever faruknever (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 daha tam sürüm olarak yayınlanmadı. Siz Windows 10 Technical Preview (build 9926) kullanıyor olmalısınız. Bu Windows 10 sürümünde başlat menüsü ile ilgili bir sorun var.

    Windows 10 start menüsünü çalışır yapmak için

    1. Windows 10 başlangıç ekranında PowerShell yazın.
    2. Arama sonucunda bulunan Windows PowerShell simgesini sağ tuşla tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın.
    3. PowerShell komut ekranına şu komutu kopyala ve yapıştır ile yapıştırın:
      Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
    4. PowerShell'in işlemi bitirmesini bekleyin.
    5. Başlat menüsünü şimdi tıklamayı deneyin.

    Bu çözüm pek çok Windows 10 sürümünde işe yarıyor. Siz de deneyebilirsiniz.

    Fakat dediğim gibi Windows 10 henüz tam sürüm olmadığı için pek çok bug yani hata içeriyor. Tam verim için Windows 10 tam sürümü beklemek gerekiyor.

      murat murat (12492)