windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi hatası

masaüstünde nereyi tıklarsam tıklayayım şöyle bir uyarı mesajı çıkıyor ve hiçbir işlem yapamıyorum: windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Öğelere erişmek için gerekli izinleriniz olmayabilir.

bu sorunu nasıl hallederim?

teşekkürler şimdiden.

alpack alpack (39)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows CD 'si ile sisteminizi açın,

    Windows kurulum ekranı geldiğinde R tuşuna basarak Kurtarma konsolunu kullanarak windows'u onar seçeneğini seçin.
    Kurtarma konsolunda chkdsk   /f  yazarak enter tuşuna basın.
    Tarama işlemi bittiginde exit yazarak enter tuşuna basın.
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Güvenli modda tekrar açmayı deneyin.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,
      bilgisayarinizi güvenli modda başlatın.
      Nasıl yapılacagını bilmiyorsanız aşağıdaki linkden bilgi alabilirsiniz.
      Bilgisayarimi güvenli modda nasıl başlatırım
      >Denetim Masası> Program ekle kaldır yolunu izleyin.

      Program ekle kaldirda
      - Varsa Firewall /Zonealarm/Comodo/Sygate gibi kaldırın.
      veya herhangi bir güvenlik yazılımı
      Bilgisayarı yeniden başlatın.

      Probleminiz çözülmüş olmalıdır. Düzelmediyse aynı işlemi antivirüs yazılımınız için tekrarlayın.

      Ayrıca Internet Explorer Gelişmiş Güvenlik yazılımı yüklü ise bu programı da kaldırın.
      Denetim Masası > program ekle kaldır>
      Internet Explorer Enhanced Security  (Internet Explorer Gelişmiş Güvenlik)

      Aldığınız hata genelde güvenlik yazılımlarının yanlış yapılandırılması veya konfigürasyonlarının bozulmasından kaynaklanıyor.

      Kaldırdığınız programı tekrardan yükleyebilirsiniz.

      Dilerim yardımcı olur.

      MuratUncu MuratUncu (149)
      10 yıl önce cevaplandı

      • Murat bey, bilgisayarı güvenli modda açmaya çalıştım ancak güvenli moda geçmeden mavi ekran hatası verip kaldı, yani güvenli modda da açamıyorum..tek çare format mı yoksa başka önerebileceğiniz çözüm var mı? alpack 10 yıl önce