Windows Bu Diske Yüklenemez (seçilen disk GPT biçiminde) Hatası

bilgisayara format atarken bu uyarıyla karşılaştım. c diskini sildim d diskindeki verilerin silinmesini istemediğim için onu silmedim. önceden bilgisayarımda windows 8 vardı. şimdi ise windows 7 ve 8.1'de ayrı ayrı denedim ama ikisinde de aynı hatayı aldım. yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

alperkorkut alperkorkut (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bütün diski biçimleştirmen gerekiyor.Muhtemelen D sürücüsünde windows 8 recovery dosyası vardır.Olmamasıda önemli değil.Windows 8 farklı bir disk yapısı kullanıyor. Bu da GPT disk olarak geçiyor. Yani kısacası hard diskini biçimlendirmen gerekiyor.Windows 8 den 8.1 e yükseltme yapabilirsin.DİSKİ SİL....

    yusufbozar yusufbozar (348)
    9 yıl önce cevaplandı

    • su an windows yüklü değil buna ragmen d diskini tamamen silmeden diskteki verileri kurtarmanın bir yolu var mı ? alperkorkut 9 yıl önce
    • Herhalde C sürücüsünü kurtarmayı söylemiyorsun. D sürücüsünü kurtarman için verilerini harici bir diske taşımalısın. Yüksek boyutlarda verin yoksa verilerini bulutlara da yükleyebilirsin. yusufbozar 9 yıl önce