Windows bu sabit disk alanına yüklenemez. Bölüm yüklemede desteklenmeyen bir veya daha çok dinamik bölüm içeriyor

Windows 10 Kurulumunda   windowsu nereye yüklemek istiyorsunuz diye sorduğu ekranda Hdd Bölümleri geliyor fakat sil ve yeni butonları aktif değil yani bölümü silip tekrar oluşturacağım yerler pasif durumda.Windows 7 Kurulu olan Bölümü silip  windows 10 kurmak istiyorum ama bölümü silemiyorum sadece biçimmlendir yenile sürücü yükle butonları aktif. Farklı bir bölüme kurayım diyorum onada Windows 0 sürücüsünün 4 bölümüne yüklenemiyor hatası veriyor ayrıntısında "Windows bu sabit disk alanına yüklenemz. Bölüm yüklemede desteklenmeyen bir veya daha çok dinamik bölüm içeriyor"diyor.

murattascl murattascl (14)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Depolama şeklini belirleyen iki tür disk yapısı var: Temel ve Dinamik.

    Temel disk yapısı Windows'da en çok kullanılan yapı.  Bölüm açma işlemlerini Temel türde yapabilirsin. Sendeki diskler dinamik olduğu için yeni bölüm oluşturamazsın. Diskleri Dinamikten, Temele çevirirsen sorun çözülür. Buna video çekilse iyi olur @alattin

    Dinamik disk - Temel disk dönüştürme nasıl yapılır?

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @hakan hocam bununla ilgili güzel anlatım yapan bir döküman mevcut ; sabah baktım yazacaktım aslında ama emin olamadım şimdi siz yazınca dökümandaki bilgiler birbirini tuttu. ybaskin34 5 yıl önce
    • @hakan hocam link olarak paylaşayım mı yoksa düzenleyip mi paylaşayım ? ( düzenleme biraz zaman alır çünkü ayrıştırma yapmak lazım ) ybaskin34 5 yıl önce
    • @ybaskin34 başka siteden alıntıysa doğrudan paylaşman uygun olmaz. hakan 5 yıl önce
    • @hakan hocam biliyorum haklısınız lâkin detaylı anlatım olduğu için düzenleme gerekli olacak buda biraz vakit alır.. Yoksa zaten direk kopyala - yapıştır yapmam. ybaskin34 5 yıl önce
    • @ybaskin34 beim yazım başka sitede kopyala yapıştır ile yayınlansa bundan hiç hoşlanmam. Başkasının emeğine saygı duyalım hakan 5 yıl önce
    • @hakan hocam haklısınız.. o zaman uygun vakitte detaylı düzenleyip özet şeklinde yayınlayalım.. ? ybaskin34 5 yıl önce