Windows Çalıştır Geçmişini Temizleme Yöntemi

Çalıştır Geçmişi Nasıl Temizlenir?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çalıştır  Nedir ?

    Bazı uygulamaları kısayol olarak açmamızı sağlayan bir araçtır.

    + R tuşu ile Çalıştırı hızlı başlatabiliriz.

    Çalıştır Geçmişi Nasıl Silinir ?

    Çalıştırdı bazen birçok komut ararız , bunlar zamanla birikir uzun bir hâl alır. Çalıştır'a yazdığımız komutları temizleyerek bu birikimden kurtulmuş oluruz. Bunun için ;

    > I.Yöntem :

    Silmek istediğiniz öğeleri tek tek seçip ardından " Shift + Delete " tuşuna basarak silebiliriz.

    > II.Yöntem :

    Kayıt defteri üzerinden çalıştır geçmişini temizleyebiliriz. Bunun için ;

     tuşuna basıp Kayıt Defteri yazarak Kayıt Defterine ulaşalım.

    Ya da Çalıştır'ı kullanarak regedit yazarak Kayıt Defterine ulaşalım. (  + R -> regedit )

    Daha sonra Kayıt Defterinden aşağıdaki bölüme gelelim.

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RunMRU

    Gelen ekranda " Varsayılan (değer atanmamış)  haricinde kalan tüm kayıtları seçip sağ tık yaparak silip " işlemi bitirelim.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Tövbe estafurullah böyle paylaşımlar yaptıkca sen beni de gaza getiriyon ama uğraşmıyom uzun zaman alıyor diye darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak :)) estafurllah dostum öyle arada bir paylaşıyorum. madem beğendin yukarı oyla 😊😉 ybaskin34 3 yıl önce
    • 😁 Şimdi hakketti darkcrak 3 yıl önce
    • Peş peşe baya çözüm paylaşmıssın darkcrak 3 yıl önce
    • 😂 Rekorumun kırdın darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak ya duruyordu öyle yazılar , paylaşayım dedim. 😊 ybaskin34 3 yıl önce
    • :D kesin kesin depoluyon sonra seri seri paylaşıyon darkcrak 3 yıl önce
    • 😊😉 @darkcrak ybaskin34 3 yıl önce
    • dasdasd darkcrak 3 yıl önce