Windows cannot find 'gpedit.msc'. make sure you typed the name correctly and then try again hatasının çözümü nedir?

gedit.msc çalıştırmayı denediğimde "windows cannot find 'gpedit.msc'. make sure you typed the name correctly and then try again" hatası alıyorum.  Gpedit.msc ile bir ayarı değiştirmem gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Group Policy / Yerel Grup İlkesi Düzenleyici yani gpedit.msc sadece PRO sürümlerde vardır. Home sürümlerinde çalıştırmak istersen "Windows cannot find 'gpedit.msc'. make sure you typed the name correctly and then try again" hatası alırsın.

    Fakat Home sürümünde gpedit.msc çalıştırmak mümkün.

    Windows Home sürümlerinde gpedit / Group Policy / Yerel Grup İlkesi Düzenleyici nasıl aktif edilir?

    linkinde Herhangi bir Windows home sürümünde gpedit.msc nasıl çalıştırılır bunu bulabilirsin.

    hakan hakan (15424)